رئال - یووه؛ نبرد ویرانگران مادریدی با صخره‌‌های تورین

رئال مادرید اغلب فینال ها را در لیگ قهرمانان اروپا با پیروزی پشت سر گذاشته است ......

رئال مادرید اغلب فینال ها را در لیگ قهرمانان اروپا با پیروزی پشت سر گذاشته است.

به گزارش مدال به نقل از  ایسنا و به نقل از آس، رئال مادرید امشب (شنبه) در کاردیف فینال لیگ قهرمانان اروپا را برابر یوونتوس برگزار خواهد کرد. بهترین تیم فینالیست ها برابر بدترین تیم فینال ها قرار می گیرد. مادرید تاکنون ۱۴ بار به دیدار نهایی این رقابت ها رسیده  و توانسته است ۱۱ قهرمانی به دست آورد. این در حالی است که بیانکونری ها از هشت حضورشان در فینال ها تنها دو بار جام قهرمانی را بالای سر بردند. یوونتوس در این زمینه ناکام ترین تیم است و پس از بیانکونری ها بنفیکا با ۶ و بایرن مونیخ با پنج شکست قرار دارند.

آخرین بازی که سفیدپوشان فینال را از دست دادند به سال ۱۹۸۱ برمی گردد که نتوانستد لیورپول را شکست دهند. دو جام از دست رفته دیگر به سال ۱۹۶۲ برای بنفیکا و ۱۹۶۴ اینتر بازمی گردد. یوونتوس آخرین بار در سال ۱۹۹۶ قهرمان شد و پس از آن تاریخ چهار بار در فینال ها شکست خورد. تیم ایتالیایی در سال ۱۹۹۷ برابر دورتموند، ۱۹۹۸ مقابل رئال مادرید، ۲۰۰۳ برابر میلان و ۲۰۱۵ مقابل بارسلونا مغلوب شد. اگر امشب نیز شکست بخورد با آمار بنفیکا (از دست دادن ۵ فینال پیاپی) برابر می شود. در مقابل، مادرید می تواند ششمین قهرمانی پیاپی اش را جشن بگیرد و رکورد ۵ قهرمانی پیاپی خود در سال های ۱۹۶۰ تا ۱۹۵۶ را بشکند.

برتری مادرید در فینال ها نسبت به یوونتوس کاملا آشکار است. سفیدپوشان ۷۸.۶ درصد فاتح دیدارهای نهایی بودند و بیانکونری ها تنها در ۲۵ درصد پیروز بودند. با این حال برخی از تیم ها آمار بهتری نسبت به مادرید دارند و در همه فینال ها پیروز شدند. پورتو و ناتینگهام فارست (دو فینال دو قهرمانی)، فاینورد، آستون ویلا، آیندهوون و ستاره سرخ (یک فینال، یک قهرمانی) چنین رکوردی را به خود اختصاص دادند.

در مقابل، تیم های اتلتیکو مادرید (سه فینال)، والنسیا و استادو رمیس (دو فینال)، فیورنتینا، پارتیزان بلگراد، رم، آرسنال و... در دیدارهای نهایی ناکام بودند. آمار پیروزی مادرید در بازی های فینال بهتر از لیورپول (۵ قهرمانی از ۷ فینال ۷۱.۴ درصد)، میلان (۷ قهرمانی در ۱۱ فینال، ۶۳.۶ درصد) یا بارسلونا (۵ قهرمانی در ۸ فینال، ۶۲.۵ درصد) است.

یوونتوس پایین تر از تیم های ناکام در فینال هاست. بنفیکا (دو عنوان در هفت فینال ۲۸.۶ درصد) بایرن مونیخ (پنج عنوان در ۱۰ فینال، ۵۰ درصد) آمار بهتری از تیم ایتالیایی دارند.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال