رئیس دپارتمان داوران : دو بازی موارد مشکوک داشت!

......

 

رئیس دپارتمان داوران گفت: بنا بر گزارش ناظران، شاهد قضاوت های خوبی از داوران در هفته نهم لیگ برتر بودیم اما چند صحنه باید بررسی شود.

به گزارش مدال به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، داود رفعتی  در ابتدا ضمن تشکر از رئیس فدارسیون، دبیرکل و اعضای کمیته داوران گفت: جا دارد از مسئولین فدراسیون برای اعتمادی که به بنده داشتند تشکر کنم. همچنین از همه پیشکسوتان داوری تشکر کنم و از تجربیات تمام این عزیزان استفاده خواهیم کرد تا با نگاه و دیدگاه خود اهداف جدیدی را در داوری کشور شروع کنیم که به پیشرفت داوری کمک کند.

وی درباره عملکرد داوران در مسابقات گفت: با توجه به گزارش ناظران داوری در هفته نهم لیگ برتر در کل عملکرد داوران مناسب ارزیابی می شود، بجز دو بازی سپاهان – نساجی مازندران و استقلال خوزستان - پارس جنوبی داوران ما اشتباهاتی داشتند که باید فیلم این بازیها را ببینیم و آنالیز کنیم. همچنین در دیدار پرسپولیس و نود ارومیه از سری رقابتهای جام حذفی نیز مواردی وجود دارد که باید آنها را بررسی کنیم و اگر مشکلی وجود داشت آنها را اعلام خواهیم کرد.

رئیس دپارتمان داوران در ادامه اظهار داشت: بازدیدی که نمایندگان AFC از کمیته داوران داشتتند اعلام کردند با توجه به ساختاری که از سیستم کمیته داوران فدراسیون فوتبال ایران داریم، کار ما سخت است چرا که معتقدم  فوتبال ایران در داوری به نقطه عطف خود رسیده و توسعه یافته است.

رفعتی در پایان درباره اهداف و برنامه های دپارتمان گفت: قصد داریم بیشتر به امر توسعه داوری در کشور بپردازیم. برهمین اساس کشور را به 8 منطقه تقسیم کردیم و در هر منطقه ارزیاب داوری داریم  تا مسابقات لیگ را زیر نظر بگیرند تا بتوانیم برای جام جهانی 2026 یک تیم داوری داشته باشیم.  همچنین در نظر داریم کلاس های آموزشی بیشتری برای داوران از قبیل آمادگی جسمانی، آموزش داوری برگزار کنیم.

تگ ها


لیگ برتر خلیج فارس فوتبال