رئیس فدراسیون جهانی: ایران از مهم‌ترین اعضای خانواده تکواندو جهان است

دکتر چو، رئیس فدراسیون جهانی تکواندو گفت: تکواندو ایران از بهترین‌ فدراسیون‌های ‌زیر مجموعه ما است و از مهمترین اعضای خانواده تکواندو جهان به شمار می‌آید....

دکتر چو، رئیس فدراسیون جهانی تکواندو گفت: تکواندو ایران از بهترین‌ فدراسیون‌های ‌زیر مجموعه ما است و از مهمترین اعضای خانواده تکواندو جهان به شمار می‌آید.

سومین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی در آسیا (G2) از صبح امروز (پنجشنبه - 9 اسفندماه) با حضور 361 تکواندوکار از 22 کشور در مجموعه ورزشی "المپیک" جزیره کیش آغاز و به مدت 4 روز ادامه خواهد داشت.

به گزارش مدال، رییس فدراسیون جهانی تکواندو در مراسم افتتاحیه این رقابت‌ها گفت: فدراسیون جهانی در سال 1973 تاسیس شد و آن زمان تنها 16 عضو داشت؛ ایران از سال 1975 به عضویت فدراسیون جهانی تکواندو درآمده، از آن زمان تاکنون یکی از بهترین‌ فدراسیون‌های ‌زیر مجموعه ما است و از مهمترین اعضای خانواده تکواندو جهان به شمار می‌آید.

وی افزود: روز 4 سپتامبر سال 1994 کمیته بین‌المللی المپیک تصمیم گرفت تا تکواندو در بازی‌های المپیک حضور پیدا کند و اکنون به بیست و پنجمین سالگرد آن نزدیک می‌شویم. از المپیک سیدنی تا کنون تکواندو همواره در حال پیشرفت است و در المپیک 2012 - لندن نیز برای نخستین بار سیستم‌های الکترونیکی و ویدئو چک را معرفی کردیم و تلاش خود را به کار گرفتیم تا رقابت های تکواندو همواره عادلانه‌تر برگزار شود.

دکتر چو تصریح کرد: در این دوره نه تنها تکواندو بلکه پاراتکواندو نیز به بازی‌های المپیک اضافه شده است. همچنین ما در فدراسیون جهانی سعی کردیم از تکنولوژی 4 بُعدی استفاده کرده و در مسابقات دوربین‌ها 360 درجه شیاپ‌چانگ‌ها را نشان دهد تا دیگر نقطه کوری وجود نداشته باشد و همه چیز در کمال عدالت پیگیری شود.

رییس فدراسیون جهانی تکواندو با اشاره به رقابت‌های جهانی گفت: همانطور که می‌دانید در سال 2019 یکی از بزرگترین رویدادهای تکواندو یعنی مسابقات قهرمانی جهان را در پیش داریم که این خبر بسیار خوب و بزرگی برای خانواده تکواندو می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: توسط این رشته پرافتخار به پناهجویان و آوارگان که در معرض خطرات قرار دارند، پناه می‌دهیم چراکه تکواندو سعی می‌کند در راستای صلح جهانی گام بردارد.

رییس فدراسیون جهانی در پایان گفت: در نهایت تشکر ویژه دارم از ایران، رییس اتحادیه تکواندو آسیا و سیدمحمد پولادگر که یکی از مهمترین اعضای خانواده تکواندو است.