رئیس قبلی فدراسیون فوتبال باید پاسخگوی قرارداد ویلموتس باشد

پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: مسئولانی که باعث شرایط به وجود آمدن برای مطالبات ویلموتس شدند، باید پاسخگوی مردم ایران باشند....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، عبدالعلی چنگیز در مورد قرارداد مارک ویلموتسو حاشیه هایی که پیرامون آن بوجود آمده است، گفت: طی سالهای گذشته ما شاهد چنین اتفاقات ناخوشایندی بوده ایم. اختیارات زیادی را به سرمربی تیم ملی داده ایم و نتوانستیم او را کنترل کنیم. مربی خارجی باید تحت اختیار فدراسیون فوتبال باشد نه اینکه بعد مدتی خودش صاحب اختیار شود و در هر کاری دخالت کند.

وی افزود: فدراسیون فوتبال در مورد قرارداد ویلموتس اشتباهات بزرگی انجام داده و حالا مسئولان باید پاسخگو باشند. چرا باید چنین قرارداد وحشتناکی با این مربی بسته شود که حالا ما میلیاردها تومان به او بدهکار شده و باید از بیت المال بابت بدهی به او پرداخت کنیم.

چنگیز خاطرنشان کرد: رئیس پیشین فدراسیون فوتبال باید در مورد قرارداد ویلموتس به طور شفاف صحبت کند. متأسفانه در سالهای گذشته قراردادهای مربیان محرمانه شده و تا زمانی که مشکلی پیش نیاید، همه چیز گل و بلبل است اما وقتی اتفاقی می افتد همه گردن هم می اندازند. چیزی که این روزها در فوتبال ما نمود پیدا کرده است.

پیشکسوت باشگاه استقلال تصریح کرد: نقش دلالان در این میان بسیار پررنگ است. آنها فقط دنبال دریافت پورسانت خود هستند و اصلاً به موفقیت فوتبال مالی فکر نمی کنند. بنابراین باید راهکار درستی به وجود بیاوریم تا دیگر شاهد چنین اتفاقات ناخوشایندی در فوتبال نباشیم.

وی در مورد قرارداد اسکوچیچ گفت: بهتر است در مورد او از همین الان شفاف سازی کنیم تا دوباره شاهد اتفاقاتی بدتر نباشیم. در حال حاضر شک و شبهه های زیادی در خصوص قرارداد اسکوچیچ وجود دارد و نقش دلالانی که مدتها تلاش کرده اند این مربی را به عنوان سرمربی جدید تیم ملی معرفی کنند. بنابراین باید هوشیار باشیم و اجازه سوء استفاده به دلالان را ندهیم.

چنگیز در مورد شرایط این روزهای استقلال اظهار داشت: نزدیک به سه هفته است آبی پوشان در حال تمرین هستند. اگر چه باز هم لیگ برای یک هفته شروع شد به تأخیر افتاد اما دلیل بر آن نمی شود نگران آسیب دیدگی بازیکنان نباشیم. البته مصدومانی چون دیاباته، کریمی به تمرینات رسیدند اما تیم باید به صورتی آماده شود که فشار بازی ها باعث مصدومیت بازیکنان نشود.

پیشکسوت باشگاه استقلال در پایان و در پاسخ به این سوال که چه تیمی شانس قهرمانی دارد؟ گفت: در مورد قهرمانی زمانی می توانیم صحبت کنیم که سوت پایان لیگ نوزدهم به صدا درآید. اگرچه در شرایط حال حاضر پرسپولیس از همه بهتر است اما فوتبال یک بازی پیچیده است و کسی نمی داند در پایان ۹۰ دقیقه چه اتفاقی می افتد. بنابراین تیم هایی مانند استقلال، سپاهان و تراکتورسازی شانس برای قهرمانی در لیگ نوزدهم را دارا می باشند.

بیشتر بخوانید:

تغییر سرمربیان سه تیم «ملی» در یک سال

بازرسی خارج از نوبت در قرارداد فدراسیون و ویلموتس

 

 

تگ ها


فدراسیون فوتبال عبدالعلی چنگیز تیم فوتبال پرسپولیس دراگان اسکوچیچ لیگ برتر خلیج فارس فوتبال