رئیس کمیته ملی المپیک به فدراسیون وزنه‌برداری رفت

رئیس کمیته ملی المپیک صبح امروز با حضور در فدراسیون وزنه برداری با مسئولان این فدراسیون دیدار و گفتگو کرد....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، نصرالله سجادی سرپرست کاروان ایران، علی دادگر و مجید شایسته اعضای هیات اجرایی، طاهره طاهریان نایب رییس کمیته ملی المپیک به همراه بهدادسلیمی صبح امروز یکشنبه از فدراسیون وزنه برداری بازدید به عمل آوردند.

در حاشیه این بازدید صالحی امیری از وزنه برداری به عنوان یکی از امیدهای ایران در المپیک یاد کرد و گفت: مردم ایران از وزنه برداری توقع دارند تا در المپیکم توکیو افتخارآفرینی کند. وزنه برداری هم باید به شرایط طبیعی خود بعد از کرونا بازگردد و برای المپیک آماده شود. ضمن اینکه ما با علی مرادی رئیس فدراسیون توافق کردیم حدود ۵۰ هزار دلار تجهیزات وارد کنیم که متاسفانه فدراسیون جهانی همکاری لازم را انجام نداد. ولی همچنان آماده هستیم که کمک ارزی کنیم تا بخشی از این تجهیزات خریداری شود.

صالحی امیری به بحث وزنه برداری بانوان هم اشاره و تاکید کرد: انگیزه این قشر از ورزشکاران بسیار بالاست که البته با رعایت چارچوب های اخلاقی، مشکل لباس و پوشش بانوان در وزنه برداری حل شد که ما هم به سهم خود از این ورزشکاران حمایت خواهیم کرد.

رئیس کمیته ملی المپیک به حمایت های مالی هم اشاره کرد و گفت: در بخش اول ۵۶۰ میلیون تومان به وزنه برداری واریز کردیم که البته بخش دوم را هم به زودی واریز می کنیم. ضمن اینکه علاوه بر بودجه مصوب، بودجه ویژه برای المپیکی ها نیز وجود دارد. گویا ورزشکاران نسبت به تجهیزات و فضای تمرین کمی گلایه داشتند که باید این مشکل برطرف شود که ما نیز باید متعهد باشیم و قطعا تا حد کمک خواهیم کرد.

علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری هم در ادامه گفت: نزدیک به شش سال در فدراسیون وزنه برداری حضور دارم و باید اعلام کنم بحث مبارزه با دوپینگ را با جدیت پیگیری کردم. طبیعتا نیاز به آزمایشات بیشتر داریم و ستاد ملی مبارزه با دوپینگ باید سهمیه بیشتری برای کنترل دوپینگ به ما بدهد، چراکه وزنه برداری واقعا آسیب پذیر است. متاسفانه بسیاری از کشورهای مدعی و صاحب نام درگیر این موضوع شدند که اگر کوتاهی صورت گیرد فاجعه ای در این رشته بوجود خواهد آمد. در شش سال اخیر تنها دو مورد در بحث بین‌المللی بوجود آمد که دو ورزشکار بچه بودند که بیرون از اردو مرتکب اشتباه شده بودند. البته باید کاری کنیم که همین دو مورد هم وجود نداشته باشد. ضمن اینکه ما در تامین اعتبار برای مکمل ها هم خیلی مشکل داریم و نمی‌دانیم تست های فرستاده شده به کشو قطر هم چه سرانجامی دارد.در واقع ستاد مبارزه با دوپینگ نباید خودش را کنار بکشد.

مرادی در خصوص وضعیت تمرینی وزنه برداران هم گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا فعلا اردوها تعطیل است ولی برخی وزنه برداران مانند سهراب مرادی و علی هاشمی به صورت موقت تمرین می کنند.

محسن بیرانوند دبیر فدراسیون وزنه برداری هم در مورد سهمیه های المپیک گفت: سهراب و کیانوش در دسته ۹۶ کیلوگرم، علی هاشمی در ۱۰۹ کیلوگرم و علی داودی در فوق سنگین از گزینه‌های ما هستند که اگر در ۹۶ کیلوگرم سهمیه بگیریم قطعا شانس مدال خواهسم داشت. ولی به هر حال دو رقیب توانمند از چین و قطر در این دشته حضور دارند. علی هاشمی هم در دسته ۱۰۹ کیلوگرم سه رقیب توانمند دارد ولی او هم کم امید نیست و بسیار باانگیزه  است. علی داودی هم غیر از تالاخادزه تمامی رقیبای خود را در یک سطح پیش رو دارد که تعویق المپیک فرصت خوبی برای پیشرفت بیشتر اوست. خوشبختانه سهراب مرادی هم وضعیت خوبی دارد و پزشکان هم از وضعیت او بسیار راضی هستند. 

بیشتر بخوانید:

سهراب مرادی با رکوردهای جهانی برمی گردد

رستمی: روزی می‌رسد که حقم را پس می‌گیرم

 

 

تگ ها


وزنه برداری علی مرادی سید رضا صالحی امیری وزنه‌برداری