رئیس یوفا: عجولانه لوشامپیونا را نیمه تمام گذاشتند

رئیس یوفا مخالف نیمه تمام ماندن لیگ هاست ولی گفت که به تصمیم دولت ها احترام می گذارد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، رقابت‌های لیگ فوتبال فرانسه مانند سایر مسابقات ورزشی در ماه مارس به دلیل بیماری کرونا به حالت تعلیق درآمد. خاتمه زودهنگام فصل در لیگ های ۱ و لیگ ۲ با دستور دولت و در تاریخ ۸ اردیبهشت اعلام شد. در تاریخ ۱۰ اردیبهشت نیز PSG به عنوان قهرمان اعلام شد.

پیش از این لیگ های بلژیک و هلند نیز نیمه تمام مانده بود که با توصیه های یوفا منافات داشت. اتحادیه فوتبال اروپا اصرار داشت تا تمامی کشورها لیگ فوتبال خود را به اتمام برسانند.

الکساندر چفرین رئیس یوفا درباره شرایط ادامه لیگ ها در پی شیوع کرونا گفت:« برای ما این مهم است که بدانیم چه تیمی قهرمان شده و در رده های دوم، سوم و چهارم نیز چه تیم هایی هستند. نظر شخصی من این است که در فرانسه و هلند، فصل را خیلی زود، نیمه تمام گذاشتند.

ممکن است اوضاع بهتر شود و همه به جز چند رویداد ادامه داشته باشد. با این حال اگر اتمام لیگ‌ها یک تصمیم دولتی است، باشگاه‌ها چه کاری می‌توانند انجام دهند؟ آنها نمی‌توانند کاری انجام دهند اما از نظر من، تمام کردن لیگ فرانسه برای مثال، تصمیمی عجولانه بود.»

او در بخش دیگری از سخنان خود گفت:« دو باشگاه فرانسوی در لیگ قهرمانان اروپا بازی می‌کنند و اکنون تنها در ماه آگوست بازی خواهند کرد. نمی‌دانم خوب است که آنها بازی نکنند و بعد از آن در تورنمنتی مهم مثل لیگ قهرمانان حاضر شوند یا خیر اما این تصمیم من نیست و ما به آن احترام می‌گذاریم و مطمئناً باشگاه‌ها نیز باید به تصمیم دولت احترام بگذارند.»

بیشتر بخوانید:
واکنش مدافع آژاکس به شایعات انتقالش به بارسلونا
تمجید لیونل مسی از لائوتارو مارتینز
سانچو من را به یاد نیمار جوان می‌اندازد 

تگ ها


ویروس کرونا پاری سن ژرمن یوفا فوتبال جهان لوشامپیونه فرانسه فوتبال