رابونا با توپ طلا؛شاهکار لواندوفسکی در افتتاحیه

روبرت لواندوفسکی در ۳۲ سالگی همچنان می‌تواند کارهایی انجام بدهد که حتی هم‌تیمی‌هایش را شگفت زده کند....

به گزارش "ورزش سه"، بایرن مونیخ امشب در اولین دیدار از فصل جدید بوندس لیگا میزبان شالکه بود و در نهایت با نتیجه ۸-۰ به پیروزی رسید؛ دیداری که سرژ گنابری در آن سه گل زد و ستاره میدان بود اما لحظه ویژه بازی را روبرت لواندوفسکی رقم زد؛ مهاجم تکنیکی لهستانی بایرن که اگرچه در این دیدار فقط یک گل زد اما نشان داد که تاثیرگذاری اش تنها به گلزنی محدود نمی شود.

در دقیقه ۶۹ بازی بود که لواندوفسکی درون محوطه جریمه شالکه صاحب موقعیت شد اما تکل بلند مدافع حریف مانع از این شد که او ضربه نهایی را بزند ولی لوا بلافاصله بهترین تصمیم ممکن را گرفت و با یک ضربه رابونای تماشایی، توماس مولر را صاحب موقعیت کرد و او هم با ضربه ای نه چندان محکم، گل ششم بایرن را به ثمر رساند.

در لحظه به ثمر رسیدن این گل، تصاویر تلویزیونی چهره آلفونسو دیویس را روی نیمکت شکار کردند که حیرت زده ازاین حرکت لواندوفسکی، مشغول تشویق او بود.

این پاس گل لواندوفسکی در شبکه های اجتماعی هم واکنش‌های زیادی را به همراه داشت و حتی یک کاربر آن را بسیار مهمتر از به ثمر رساندن گل توصیف کرد.

این تصویر دیویس احتمالا بسیاری را به یاد چهره حیرت زده پپ گواردیولا بعد از گلزنی لواندوفسکی در دیدار مقابل وولفسبورگ در سال ۲۰۱۵ انداخت.

در آن دیدار هم لواندوفسکی در فاصله ۹ دقیقه موفق شد ۴ گل به ثمر برساند که یکی از آنها با یک ضربه قیچی بغل تماشایی بود که حسابی سرمربی اسپانیایی وقت بایرن را شوکه کرد.

لواندوفسکی در ابتدای دیدار جایزه بهترین بازیکن سال فوتبال آلمان را هم دریافت کرد. او فصل گذشته در ۳۱ بازی بوندس‌لیگا ۳۴ گل برای بایرن به ثمر رساند و در لیگ قهرمانان نیز ۱۵ گل زد تا بایرن به یک سه گانه تاریخی برسد. بسیاری معتقدند که اگر اهدا توپ طلای امسال لغو نمی شد، او بیش از هر بازیکن دیگری شایستگی کسب این جایزه را داشت. 

تگ ها


بایرن مونیخ روبرت لواندوفسکی فوتبال جهان شالکه ۰۴ بایرن مونیخ Bundesliga فوتبال