راجرز کاپ؛ حذف کانادایی‌ها در شب آتش بازی مونفیس

دور دوم مسابقات تنیس ۱۰۰۰ امتیازی راجرزکاپ دیشب در حالی پیگیری شد که تنیسورهای کانادایی بدون گرفتن ست ، از دور رقابت‌ها حذف شدند....

به گزارش ورزش سه، در نخستین مسابقه فلیکس اوژه الیاسیم تنیسور جوان کانادایی در دو ست متوالی مغلوب دوسان لایوویچ صرب شد و از دور رقابت‌ها کنار‌رفت. در دیگر مسابقه سنتر کورت، بازنده خوش شانس دور انتخابی،فرانسیس تیافوئه در جدالی حساس، پیش چشم تماشاگران کانادایی موفق شد پس‌از چهار شکست متوالی در چمن و هاردکورت، دنیس شاپووالو شانس پنجم قهرمانی را دو بر صفر مغلوب کرده و به دور‌بعد راه‌یابد.


عکس یک


در یکی از مهیج‌ترین رقابت‌های تورنومنت امسال، گائل مونفیس فرانسوی در دیداری زیبا توانست پس از واگذاری ست نخست، با بازگشتی تماشایی و پیروزی در چهار گیم متوالی، جان میلمن استرالیایی را از پیش‌رو بردارد تا در دور‌بعد به مصاف یکی دیگر از شومن‌های تور، تیافوعه برود.


عکس دوم


گائل که به‌رغم آغاز‌کردن فصل جدید زندگی شخصی‌اش و ازدواج با الینا اسویتولینا تنیسور پر‌آوازه اوکراینی،روند سینوسی ای را پشت‌سر گذاشته‌بود، با فعال‌کردن  allez mode معروف خود و بالابردن سرعت و قدرت ضربات در عوض اسپین‌ بیشتر، رالی‌‌پلیر استرالیایی را به‌کمک تشویق‌های تماشاگران پشت‌سر گذاشت تا پاداش ۴۵هزار‌دلاری این‌مرحله را برای خود بیمه کند!


عکس سه


در سایر رقابت‌ها، اندره روبلف روس بخت چهارم قهرمانی، فابیو فونینی ایتالیایی تنیسور جنجالی ایتالیایی را در دو ست شکست داد. ایزنر امریکایی هم باوجود شکست در ست نخست، کار سختی برای برگشت به مسابقه نداشت و کریستین گارین تنیسور خوش‌استیل اهل‌ شیلی را حذف‌کرد. فلسیانو لوپز هم که جایگزین هموطن خود، نادال شده بود برابر لوید هریس افریقایی توان عرض‌اندام نداشت و دو‌بر‌صفر شکست خورد.


روبرتو باتیستا هم در دیداری برتر تامی پاول امریکایی را شکست داد تا تجربه‌تلخ حذف در دور اول دو تورنومنت قبلی را فراموش کند. دیگر تنیسور استرالیایی، الکس دمینور نیز در نمایشی ضعیف با قبول شکستی سنگین برابر باسیلاشویلی گرجستانی از دور رقابت‌ها کنار‌رفت.


عکس چهار


کارن خاچانوف هم با برتری در مسابقه‌ای پر ‌افت‌و‌خیز توانست هموطن روس خود، ازلان کاراتسف را دو بر صفر شکست دهد و حریف سیتسیپاس یونانی در مرحله‌ی سوم شود.‌ کارن ست اول را در حالیکه دو تنیسور هرکدام ۳‌بار یکدیگر را بریک کردن، در تایبریک برد و نهایتا ست بعد را هم ۶بر۴ ازآن خود کرد.


عکس پنج


شایان ذکر است تورنومنت راجرزکاپ، بعد از گرنداسلم ویمبلدون و یو‌اس‌اوپن، قدیمی ترین مسابقات تنیس در سطح دنیا محسوب می‌شود و همه ساله بزرگترین قهرمانان تنیس دنیا را به کانادا می‌کشاند و کاربران می‌توانند در سایت و اپلیکیشن آنتن مسابقات را به صورت زنده دنبال کنند.


عکس شش

تگ ها


تنیس