رادوشوویچ: بیرانوند بهترین گلر آسیاست/ مهم موفقیت پرسپولیس است

رادوشوویچ دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس در مورد وضعیت خود در جمع شاگردان کالدرون و علیرضا بیرانوند دروازه‌بان اول سرخپوشان صحبت کرد...

سنگربان کروات پرسپولیس گفت: در فوتبال حرفه‌ای یاد گرفتم که تابع تصمیم سرمربی باشم و فقط تمرین کنم. وظیفه من بازیکن تمرین کردن است و اعتراض کردن نیست. 
به گزارش مدال، رادوشوویچ با وجود آنکه نیمکت‌نشین صرف بیرانوند است، اما هرگز اعتراض نمی‌کند و برای تیم حاشیه درست نکرده است. نکته جالبی که درباره این دروازه‌بان وجود دارد تعصب بالایی است که او به پیراهن سرخپوشان پایتخت دارد. این دروازه‌بان کروات با شور و هیجان خاصی تیم را کنار زمین تشویق می‌کند و دروازه‌بانی بااخلاق و بسیار حرفه‌ای نشان داده است. 
روز جمعه گذشته هم بوژیداررادوشوویچ در دیدار رده‌بندی جام شهدا و در غیاب علیرضا بیرانوند درون دروازه پرسپولیس ایستاد و توانست دروازه اش را بسته نگه دارد. سنگربان کروات که گفته می‌شد ممکن است پاسوز درگیری باشگاه با برانکو و کروات‌ها شود آن‌قدر خوب و حرفه‌ای تمرین کرد تا گابریل کالدرون را مجاب به حفظ خودش کند. دیروز دقایقی با رادوشوویچ صحبت کردیم که ماحصل آن را می‌خوانید. 
* باز هم توی دروازه پرسپولیس ایستادی و باز هم پرسپولیس برنده شد. حرفی نداری؟
خوشحالم هر بار که در دروازه پرسپولیس ایستادم تیم برنده شده است. مهم موفقیت تیم است و مسائل دیگر اهمیتی ندارد. 
* علیرضا بیرانوند هم غایب بود و... 
علیرضا بیرانوند بهترین گلر ایران و آسیاست. او با هماهنگی کادر فنی غایب بود و از روز یک‌شنبه دوباره با هم تمرین خواهیم کرد. 
* بیرانوند گفته بود دوست دارد رادوشوویچ در پرسپولیس بماند.
چند سالی می‌شود که ما با هم کارمی کنیم. او پسرخوب و خوش‌قلبی است و امیدوارم بتوانیم به اتفاق به قهرمانی و موفقیت پرسپولیس کمک کنیم. 
* در بازی با سایپا، علیرضا بیرانوند گل بدی خورد. نظر تو چیست؟
این اتفاق برای هر گلری می‌افتد. بهترین گلر‌های دنیا هم ممکن است گل بد بخورند و من هم این شرایط را تجربه کرده‌ام. علیرضا بیرانوند همان‌طور که گفتم قبلاً ثابت کرده بهترین گلر آسیاست و با این یک گل نباید خودش را سرزنش کند. البته هواداران و مربیان پرسپولیس و ما همبازیان علیرضا همگی از او حمایت کرده و می‌کنیم. این اتفاق ممکن بود برای من پیش بیاید. 
* تو یکی از بازیکنان حرفه‌ای پرسپولیس هستی. گلری که چه نیمکت‌نشین باشی، چه بازی کنی یا نکنی اعتراض نمی‌کنی و حتی مشکلی برای رقیبت ایجاد نمی‌کنی. این روحیه از کجا آمده است؟
در فوتبال حرفه‌ای یاد گرفتم که تابع تصمیم سرمربی باشم و فقط تمرین کنم. وظیفه من بازیکن تمرین کردن است و اعتراض کردن نیست. 
* ولی در همین هفته‌های گذشته شنیده می‌شد در لیست مازاد پرسپولیس و کالدرون قرار گرفتی، اما در نهایت در پرسپولیس ماندگار شدی.
به خود شما هم در مصاحبه‌ای گفتم که خود کالدرون به من گفت به تو نیاز دارم و باید بمانی. برای من فقط این جمله سرمربی مهم بود و به سایر مسائل اهمیت نمی‌دادم. اگر بخواهم توجه خودم را روی شایعات و مسائل دیگر بگذارم نمی‌توانم با تمرکز کامل تمرین کنم. من بعد از صحبت با کالدرون با انگیزه مضاعفی تمرین کردم و توجهی به این مسائل نکردم. 
* یک‌سری صحبت‌ها هم مطرح می‌شد که، چون کروات هستی و هموطن برانکو ممکن است مورد غضب باشگاه قرار گیری و تو را کنار بگذارند.
چه ربطی دارد؟ من و برانکو هموطن هستیم ولی الان او عربستان است و من ایران. فوتبال حرفه‌ای همین است و اتفاقاتی که بین باشگاه پرسپولیس و برانکو افتاد به خودشان مربوط است و من به عنوان بازیکن نه اظهار نظری در این رابطه می‌توانم داشته باشم و نه نظری دارم. من بازیکن پرسپولیس هستم و فقط باید تمرین کنم. 
* بسیاری از هواداران پرسپولیس پس از شکست مقابل سایپا نگران فصل جدید شدند که نتوانید قهرمانی خود را تکرار کنید.
هواداران نگران نباشند. گابریل کالدرون و مربیان جدید هم مثل ما بازیکنان بسیار باانگیزه هستند که قهرمانی را تکرار کنند. در حال حاضر ما در فصل بدنسازی هستیم و نمی‌توان با یک بازی تدارکاتی درباره تیم قضاوت کرد. از همه طرفداران پرسپولیس می‌خواهم از باشگاه و تیم حمایت کنند. ما در فصل جدید بیشتر از همیشه نیاز به تشویق و حمایت‌های هواداران پرسپولیس داریم.

بیشتر بخوانید:

قرارداد کریمی با استقلال بالاخره امضا شد

تگ ها


پرسپولیس بوژیدار رادوشویچ علیرضا بیرانوند لیگ برتر فوتبال ایران برانکو پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال