رادوشوویچ: دوست دارم با پیراهن پرسپولیس از فوتبال خداحافظی کنم

گلر تیم پرسپولیس از تمایل همسرش به حضور در ورزشگاه سخن می گوید. بوژیدار رادوشوویچ گلر کروات پرسپولیس معمو ......

گلر تیم پرسپولیس از تمایل همسرش به حضور در ورزشگاه سخن می گوید.

 

بوژیدار رادوشوویچ گلر کروات پرسپولیس معمولاً ذخیره بیرانوند است و کمتر در ترکیب تیمش به میدان می‌رود، ولی هر زمانی که در ترکیب پرسپولیس بازی کرد، این تیم سه امتیاز آن بازی را کسب کرد. از همین رو عده‌ای از هواداران پرسپولیس اعتقاد دارند رادو برای آن‌ها خوش‌شانسی می‌آورد. رادوشوویچ که بین طرفداران پرسپولیس بسیار محبوب است بعد از دیدار این هفته تیمش مقابل پیکان، حرف‌های جالبی در گفتگو با ما مطرح کرد که خواندن آن خالی از لطف نیست.
* بازی مقابل پیکان چطور بود؟
دیدار بسیار سخت و دشواری بود. تیم ما حدود یک هفته به تعطیلات رفته بود و بازیکنان تمرین نداشتند و از شرایط آرمانی به دور بودند. در نیمه نخست زیاد خوب نبودیم، ولی در ۴۵ دقیقه دوم با تلاش بچه‌ها توانستیم بازی باخته را برگردانیم و یک برد شیرین به دست بیاوریم و از این موضوع بسیار خوشحالیم.
* به نظر تو برگزاری این بازی تصمیم درستی بود؟
من نمی‌خواهم در مورد تصمیم فدراسیون نظر بدهم، ولی خب همه می‌دانند که این دیدار در روز فیفا برگزار شد و این برخلاف مقررات است. امیدوارم از این به بعد شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.
* بعضی‌ها معتقدند بعد از اتفاقات بازی با سایپا تو باید محروم می‌شدی.
من شنیدم که آن‌ها سه میلیون جریمه‌ام کردند. فقط نمی‌دانم علت آن چیست. من کار بدی انجام ندادم، بازیکن حریف توهین کرد و قصد درگیری داشت. من فقط از خودم و هم‌تیمی‌هایم دفاع کردم و البته باشگاهم. به هر حال مشکلی نیست و این موضوع تمام شده است
* در بازی مقابل پیکان در یک صحنه بازیکنان حریف معتقد بودند که ضربه محمد قاضی از خط دروازه گذشت.
نه اصلاً این‌طور نیست و به هیچ عنوان توپ گل نشد. من کاملاً مطمئنم که همه توپ از خط رد نشده است. ضمن اینکه ویدئوی این صحنه موجود است و همه می‌توانند ببینند که آن ضربه گل نشد.
* بعضی‌ها فکر می‌کردند پرسپولیس بعد از شکست مقابل کاشیما در لیگ قهرمانان آسیا، از لحاظ روحی افت می‌کند و انگیزه لازم برای ادامه لیگ را نخواهد داشت.
بازیکنان پرسپولیس اصلاً به این صحبت‌ها توجه نمی‌کنند. پرسپولیس بزرگترین و پرهوادارترین تیم آسیاست و همه ما برای چنین تیمی بازی می‌کنیم. اسم پرسپولیس خودش بزرگترین انگیزه برای بازیکنان است. ضمن اینکه هواداران ما بزرگترین نیروی محرکه برای بازیکنان هستند.
* هواداران پرسپولیس معتقدند حق بیرانوند بود مرد سال آسیا شود، ولی در کمال ناباوری اسم او را از لیست بهترین‌ها خارج کردند.
قطعاً به همین شکل است. شما شک نکنید حق علیرضا بود که مرد سال آسیا شود و از اینکه اسم او را از لیست بهترین‌ها خارج کردند بسیار ناراحت شدم. علی عملکرد فوق‌العاده‌ای در جام جهانی و لیگ قهرمانان آسیا داشته و بدون تردید باید این عنوان به او می‌رسید.
* نکته جالب اینکه هر زمان برای پرسپولیس به میدان رفتی با کسب سه امتیاز همراه بوده.
بله، آمار خوبی است. خوشحالم که توانستم به تیمم کمک کنم. در درجه اول موفقیت و برد پرسپولیس مهم است و بقیه مسائل اهمیتی ندارد.
* تماشاگران پرسپولیس معتقدند تو برای آن‌ها شانس می‌آوری.
آن‌ها نسبت به من لطف دارند و از اینکه حضور من با برد پرسپولیس همراه می‌شود باعث خوشحالی است.
* حتماً می‌دانی که تو یکی از محبوب‌ترین بازیکنان خارجی پرسپولیس هستی و هواداران علاقه بسیار زیادی به تو دارند.
برای آن‌ها احترام ویژه‌ای قائلم و این علاقه قطعاً دوطرفه است. هواداران همیشه و از روز اولی که به ایران آمدم به من لطف داشتند و از من حمایت کردند. طرفداران پرسپولیس همیشه در قلب من هستند.
* طرفداران پرسپولیس دوست دارند تو برای سال‌های زیادی در تیم‌شان بمانی و قراردادت را هر سال تمدید کنی.
من حس فوق‌العاده‌ای در پرسپولیس دارم. در تک‌تک لحظات تمرین و بازی‌های پرسپولیس با تمام وجود کار می‌کنم. حضور در این تیم و کنار کادرفنی و بازیکنان پرسپولیس برای من افتخار بسیار بزرگی به حساب می‌آید. باشگاه ما فراتر از سایر تیم‌هاست و بزرگترین تیم ایران است و هر بازیکنی آرزو دارد که در این تیم حضور داشته باشد. خودم به شخصه خیلی دوست دارم تا پایان دوران فوتبالم در پرسپولیس باشم و با پیراهن این تیم از دنیای فوتبال خداحافظی کنم. البته نمی‌توان چیزی را پیش‌بینی کرد و باید دید در آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد.
* تو، همسر و فرزندت را به ایران آوردی آن‌ها از حضور در تهران راضی هستند؟
بله، آن‌ها همیشه همراه من هستند و از این بابت بسیار خوشحالم. همسرم هم از اینکه کنارم حضور دارد راضی و خشنود است. او تهران را دوست دارد و از زندگی در ایران راضی است.
* همسرت بازی‌های پرسپولیس را هم دنبال می‌کند؟
بله صددرصد. او به فوتبال علاقه دارد و همه بازی‌های پرسپولیس را دنبال می‌کند.
* تا حالا نشده همسرت بخواهد به ورزشگاه بیاید و بازی‌های تو را از نزدیک ببیند؟
چرا، او علاقه زیادی دارد تا به ورزشگاه بیاید و از نزدیک بازی‌های پرسپولیس را ببیند، ولی با توجه به شرایط موجود فعلاً این مسئله امکان‌پذیر نیست، ولی اگر شرایطش مهیا شود همسرم به ورزشگاه می‌آید.

تگ ها


پرسپولیس 1. Division Women فوتبال