رادولوویچ : می خواهم همه حقیقت را بدانند

سرمربی مونته نگرویی تیم فوتبال ذوب آهن می گوید دیگر قصدی برای بازگشت به ایران ندارد و این موضوع را کاملا بی ارتباط با پول قراردادش عنوان می کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، بحث بازگشت یا عدم بازگشت رادولوویچ که به خصوص در هفته های پایانی توانسته بود نتایج خوبی با سبزپوشان اصفهانی کسب کند و این تیم را از رتبه های پایینی جدول رده بندی جدا کرد، مهم ترین موضوع این روزهای مدیران باشگاه ذوب آهن است.


به همین دلیل گفتگوی مفصلی داشتیم با سرمربی مونته نگرویی ذوب آهن که به نوعی حرف هایش تعیین کننده آینده او و باشگاه اصفهانی هم به شمار می رود. 

رادولوویچ حرف هایش را اینطور آغاز کرد:« اول از همه از شما تشکر می کنم برای توجه به این پرونده. من لحظات فوق العاده ای در باشگاه ذوب آهن داشتم و همکاری فوق العاده ای با بازیکنان تیم، اعضای باشگاه و همینطور هواداران را تجربه کردم.» 

او در مورد عملکرد خود توضیح داد:« ما کار بسیار خوبی را شروع کردیم،  تیم به خوبی بازی می کرد و نتایج خوبی هم کسب کردیم. همه چیز خوب پیش می رفت که به یکباره ویروس کرونا به وجود آمد؛ این نه تقصیر من بود و نه تقصیر باشگاه. به همین خاطر من نزد خانواده ام بازگشتم. مرزهای ایالت من بسته شد و هیچ راهی برای رفت و آمد وجود نداشت. دولت هم قوانین سخت گیرانه ای برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در تاریخ ۱۴ مارس به وجود آورد.» 

رادولوویچ در ادامه با اشاره به تسهیل رفت و آمد به برخی شهرها و کشورها از مونته نگرو و بالعکس اضافه کرد:« طی ۲ ، ۳ روز گذشته شرایط آرامش بیشتری پیدا کرده است و مرزهای برخی از کشورها باز شده است ولی هنوز ترافیک هوایی وجود ندارد. در مونته نگرو راه های بین المللی دریایی و هوایی به کشورهایی امکان پذیر شده است که شیوع ویروس کرونا از ۲۵ نفر در هر ۱۰ هزار نفر تجاوز نکرده باشد. متاسفانه کشورهایی که مرزهایشان با مونته نگرو باز شده، شامل ایران، ترکیه، صربستان و برخی کشورهای دیگر نمی شود.» 

سرمربی مونته نگرویی تیم فوتبال ذوب آهن در ادامه اینطور دلیل عدم بازگشتش را توضیح می دهد:« این تنها دلیل صادقانه من برای عدم بازگشت به ایران است. برای من سفر کردن و بازگشت به ایران غیرممکن است. واقعا از چیزی که اتفاق افتاده، متاسفم.  همچنین پرونده های بسیار زیادی شبیه موضوع من در دنیا وجود دارد و بسیاری از مربیان و بازیکنان به همین دلیل قادر نیستند تا به باشگاه هایی که در آنجا فعالیت می کرده اند، بازگردند.» 


رادولوویچ با تاکید دوباره بر دلیل بازنگشتنش به ایران، تاکید کرد:« من می خواهم همه دلیل بازنگشتنم به ایران  و حقیقت را بدانند. بعد از همه آنچیزی که این بیماری همه گیر به دنیا وارد کرده است، خانواده ام از من و سلامتی ام مراقبت می کنند. صادقانه اگر بخواهم صحبت کنم، حالات روحی من بعد از تمام چیزهایی که طی این مدت تجربه کرده ام، اصلا در شرایط خوبی نیست.» 

سرمربی سابق ذوب آهن سپس به چگونگی خاتمه قراردادش با باشگاه اشاره کرد و خواهان پیدا کردن راه حلی مسالمت آمیز در این زمینه شد و اینطور توضیح داد:« امیدوارم من و باشگاه بتوانیم در این شرایط بهترین راه دوستانه را پیدا کنیم. به زودی مسابقات در ایران آغاز می شود و بازیکنان نیاز به مربی دارند تا آنها را هدایت کند. باز هم تاکید می کنم که این یک شرایط خاص و ویژه است؛ نه من و نه باشگاه در به وجود آمدن این شرایط هیچ تقصیری نداریم و قابل سرزنش نیستیم. این ویروس ضربه های هولناکی را به تمام افراد در دنیا وارد ساخته و همه ما بازنده های این شرایط هستیم. من امیدوار به پیدا کردن راه حلی دوستانه با باشگاه هستم؛ راه حلی که کمترین آسیب را برای هر دو طرف این قرارداد به همراه داشته باشد.» 

او سپس ادامه داد:« من احترام زیادی برای لیگ ایران، بازیکنان، مربیان و همینطور هواداران قائل هستم.» 

با توجه به اینکه رادولوویچ اهل مونته نگرو است و سبک فوتبال در این کشور به کرواسی شباهت زیادی دارد، از او در رابطه  با سرمربیگری اسکوچیچ در تیم ملی پرسیدیم که او اینطور پاسخ داد:« من اعتقاد بالایی به کار اسکوچیچ دارم. مربیان  در منطقه ای که من زندگی می کنم، بسیار خوب هستند؛ آنها قابل احترامند و نتایج بسیار خوبی در سرتاسر دنیا کسب کرده اند. من واقعا اعتقاد دارم که اسکوچیچ در هدایت تیم ملی ایران موفق عمل خواهد کرد و با تیم ملی به موفقیت خواهد رسید.» 


حرف های پایانی رادولوویچ که با این مصاحبه تاکید کرد که قصدی برای بازگشت به ایران و ملاقات با دوستان سابقش ندارد، اینطور بود:« به تمام دوستان نزدیکم در ایران سلام می کنم. من خاطرات بسیار خوبی از حضور در ایران و کار در این کشور در ذهن دارم و امیدوارم در آینده بار دیگر این فرصت نصیب من شود تا در ایران کار کنم.»

بیشتر بخوانید:

ذوب‌آهن فعلا سرمربی جدید انتخاب نمی‌کند

درخواست ذوب از رادولوویچ؛ زمینی به ایران برگرد!

 

تگ ها


ذوب آهن اصفهان میودراگ رادولوویچ فوتبال ایران ذوب آهن لیگ برتر خلیج فارس فوتبال