رازداری به جای تصویر سازی!/استقلال از یک سوراخ دوبار گزیده می شود؟

به گزارش مدال، استقلال چرا جباروف و تیام را از دست داد؟ پاسخ به این پرسش بسیاری از معما ها را حل خواهد کرد ......


به گزارش مدال، استقلال چرا جباروف و تیام را از دست داد؟ پاسخ به این پرسش بسیاری از معما ها را حل خواهد کرد. یکی از دلایلی که استقلال این دو بازیکن را از دست دادند این بود که هواداران استقلال به شدت به مدیران فشار می آوردند که این دو بازیکن را نگه دارند. در سوی دیگر هواداران استقلال هجوم برده بودند به صفحه اجتماعی این بازیکنان و میلیون ها نفر درخواست ماندن داشتند که این موضوع به خودی خود موجب شده بود که آن بازیکنان دست بالا را در مذاکرات داشته باشند و به هیچ وجه تن به هیچ شرط یا تخفیفی ندهند.
افتخاری و فتحی هر دو اعلام می کردند یکی مثل جباروف با 36 سال سن نمی تواند قرارداد سه ساله ببندد به این ترتیب هر دو مدیر در مقاطع مختلف با جباروف و تیامی که از 350 هزار دلار گذشته بود و ادعای دریافت یک میلیون دلار داشت به توافق نرسیدند و این دو بازیکن از استقلال رفتند و البته جانشینان خوبی هم برای آنها گرفته نشد.
این پاسخ را داشته باشید و دوباره به زمان حال برگردید. عضو هیات مدیره استقلال یعنی جواد قراب در حالی که مذاکراتی بین مدیر و تیام انجام شده و هنوز به هیچ نتیجه ای نرسیده آن مذاکرات را رسانه ای می کند! در چنین شرایطی چه باید گفت؟

دوباره مذاکرات رسانه ای شد!
رسانه ای شدن مذاکرات همانا و دوباره حمله عجیب هواداران به این بازیکنان و آن مدیران همان. به واقع استقلال دوباره از همان جایی ضربه خورده که پیش از این ضربه خورده بود. استقلال از یک سوراخ دو بار گزیده شده با این تفاوت که امروز خیلی از هواداران که از تیام و جباروف دلخور هستند مخالف این دو هم هستند و به این ترتیب حتی اگر مذاکرات با هر رقمی به نتیجه برسد باز هم بستر شاید برای حضور این دو بازیکن خوب نباشد.
نمی دانیم جواد قراب با اجازه مدیریت چنین کرده یا نه اما این را می دانیم که رسانه ای کردن و افشا کردن مذاکرات خوب نیست و در هیچ باشگاه حرفه ای در دنیا هم این اتفاق صورت نمی گیرد و اجازه نمی دهند که هواداران احساساتی وارد منطقه ای شوند که کاملا اقتصادی و کارشناسی و فنی است.

نقل و انتقالات جای هواداران نیست
در واقع استقلال دوباره در حال تجربه کردن همه قواعد مذاکره توسط مدیر جدید از اول است و راهی را که پیشینیان رفته بودند را دوباره طی می کند و شاید بازهم به بن بست برسد.
هواداران استقلال جباری را می خواستند که طبق معمول به دو ماه هم نکشید حضورش، هواداران تیام و جباروف را می خواستند که به دلیل هجمه سنگین آنها قیمتشان را به دلار هر روز بالاتر بردند.
هواداران الحاجی را هم که در صفحات مجازی می گفت دوست دارد چلو کباب بخورد را هم خواستند که نتیجه اش را می بینیم.
این موضوع اصلا مربوط به هواداران استقلال نیست و هواداران فوتبال در همه دنیا چنین روحیات غیر تخصصی دارند . موضوع اصلی اینست که مثلا در پرسپولیس مهدی ترابی و سروش رفیعی به این شکل خریداری نشدند بلکه در سکوت محض سر از پرسپولیس درآوردند.
شاید بهتر باشد در استقلال هم کمی رازداری وجود داشته باشد و همه چیز برای تصویر سازی به وجود نیاید.


*محمد سررشته داری

تگ ها


لیگ برتر خلیج فارس فوتبال