رازگشایی انصاری‌فرد از رابطه سرد بازیکنان با کالدرون

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس از اختلاف تعداد زیادی از بازیکنان تیم با سرمربی سابق این باشگاه خبر داد....

به گزارش مدال و به نقل از تسنیم، محمد حسن انصاری‌فرد درباره بحث جدایی گابریل کالدرون از تیم پرسپولیس اظهار داشت: همانطور که می‌دانید ما همیشه دوست داریم با هواداران‌مان صادقانه برخورد کنیم. کالدرون قبل از بازی با پارس جنوبی با توجه به اینکه قسط دوم قراردادش فعال نشده بود، نهایت همکاری را با ما داشت. با اینکه هنوز قسط اول هم پرداخت نشده بود اما بعد از آن بازی در یک مصاحبه مدیریت باشگاه را مورد حمله قرار داد و حتی قبل از بازی با نساجی و بعد از بازی هم این حملات را ادامه داد. ما به خاطر حفظ آرامش تیم هیچگونه جوابی ندادیم، چون به مصلحت تیم نبود تا اینکه قبل از خروج این مربی از کشور برای تبریک سال نو به همراه هیئت مدیره به خانه او رفتیم و آنجا هم او حملاتی به مدیریت باشگاه داشت. ما باز هم به خاطر اینکه برای ما اولویت باشگاه است، هیچ واکنشی نشان ندادیم تا اینکه او به کشورش رفت.

وی افزود: بعد از چند روز که مرتب به خاطر اردوی قطر در تماس بودیم تا اردو را هماهنگ کنیم، کالدرون جوابی نداد تا اینکه هفته قبل خواسته‌هایی داشت؛ از جمله اینکه پول قسط دوم باید پرداخت شود، پول برخی بازیکنان و راننده و مترجم باید پرداخت شود که ما همه این‌ها را پرداخت کردیم. در همین حین دستیاران او وسایل خود را جمع کردند، خیلی‌ها به ما گفتند لوازم را به آنها ندهید چون برنمی‌گردند اما ما گفتیم اولویت‌مان این است که کالدرون باید برگردد. تا روز چهارشنبه برای ما نامه‌ای نوشت و خواسته‌های جدیدی از ما داشت که بلافاصله جلسه هیئت مدیره تشکیل شد و با اکثر خواسته‌های او موافقت کردیم. روز پنجشنبه اما دوباره نامه‌ای برای ما فرستاد که درخواست‌های خیلی فراتر از توانایی باشگاه داشت که باز هم با 75 درصد این خواسته‌ها موافقت کردیم ازجمله اینکه 45 درصد قرارداد او بالا برود، قرارداد دستیاران او خواگین و والنسیا هم بالا برود و خانه‌ای برای مترجم و راننده تهیه شود. در جلسه هیئت مدیره روز جمعه با 75 درصد خواسته‌های او موافقت کردیم اما به کالدرون فرصت دادیم با توجه به اینکه زمان نقل و انتقالات کم بود اما ایشان به هیچکدام از موارد نقل و انتقالاتی پاسخ نداد. حتی تا روز دهم ژانویه هم مهلت دادیم اما کالدرون جواب نداد تا در نهایت تا تاریخ یازدهم ژانویه هم فرصت دادیم ولی باز هم پاسخ نداد. بنابراین ما تصمیم گرفتیم با توجه به اینکه مهلت نقل و انتقالات کم است، چون در نامه هم نوشته بودیم اگر پاسخ ندهید یعنی پاسخ‌تان منفی است، حضور این مربی را منتفی کنیم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در خصوص نگرانی هواداران این تیم از سرنوشت نیمکت سرخپوشان گفت: با دو سه گزینه خوب وارد مذاکره شده‌ایم. حتی از شبی که کالدرون جواب منفی داد به صورت جدی با سه مربی که کارنامه خوبی دارند وارد مذاکره شدیم.  الان هم با مدیر برنامه‌های یکی از مربیان مذاکره داریم و حتی بازیکنانی که مدنظرمان است را به این سرمربی‌ها اعلام کرده‌ایم تا اگر مدنظر آنها هم است با این بازیکنان توافق کنیم. مربیان هم تأیید کردند و با یکی از بازیکنان هم در حال مذاکره هستیم تا شاید امشب اگر در تست‌های پزشکی تأیید شد به نتیجه برسیم. هواداران مطمئن باشند مربیان ما آنها را راضی می‌کنند و با اینکه در تنگنای زمانی هستیم، بازیکنان و مربیان خوبی برای آنها جذب خواهیم کرد.

انصاری‌فرد در خصوص وضعیت افشین پیروانی و سرپرستی تیم پرسپولیس عنوان کرد: قبل از بازی با پارس جنوبی ما با کالدرون و پیروانی جلسات هفتگی خوبی داشتیم. خیلی از حواشی ما را پیروانی جمع کرد و کالدرون به این موضوع اعتراف کرد. حتی بازیکنان ما مانند بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، سیدجلال حسینی، امید عالیشاه و خیلی نفرات دیگر با کالدرون دچار مشکلاتی شدند که اخبار آنها به بیرون درز نکرد و بنده به همراه افشین پیروانی این حواشی را مدیریت کردیم تا آرامش تیم به هم نریزد. بازیکنان ما این برخوردهای تخریبی را تحمل کردند و آقای پیروانی هم خیلی زحمت کشید. سه‌شنبه شب هم پستی را منتشر کرد که من در جریان نبودم و شوکه شدم اما همین مسئله نشان می‌دهد که افشین پیروانی چقدر به تیم وفادار است و این مسئله را به عهده من گذاشته بود. از فردا هم سر تمرین حضور پیدا می‌کند و کنار تیم است.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در خصوص اینکه برخی هواداران نگران آینده تیم پس از جدایی کالدرون هستند، گفت: به هواداران عزیز اعلام می‌کنم نگران نباشند. ما یک سرمربی خوب و با تجربه را به تیم می‌آوریم و بازیکنان خوبی را که مدنظر سرمربی است استخدام می‌کنیم و هیچ نگرانی نباشد.

انصاری‌فرد درباره اینکه چه مشکلاتی با کالدرون وجود داشته و بهتر نیست هواداران از این مسئله با خبر شوند، اظهار داشت: خیلی واقعیت‌ها را در یک برنامه مفصل‌تر خواهم گفت. اکنون در این زمان نمی‌گنجد، اما واقعیت‌ها را جز به جز خواهم گفت. داستان‌ها را از زمان مذاکره با کالدرون تا الان صادقانه به هواداران خواهم گفت و آنها قضاوت می‌کنند که باشگاه چطور عمل کرد. تمام اسناد و مدارک و مستندات را به اطلاع هواداران می‌رسانم. باز هم از آنها ممنونم که یاور باشگاه بودند و امیدوارم به حواشی و گمانه‌زنی‌ها توجه نکنند و باشگاه آنچه لازم است را انجام خواهد داد

بیشتر بخوانید:

گل‌محمدی در آستانه بازگشت به پرسپولیس

تگ ها


فوتبال ایران محمد حسن انصاری فرد انصاری فرد کالدرون گابریل کالدرون اخبار پرسپولیس پرسپولیس فوتبال