راز تداوم موفقیت های رئال با زیدان

رئال مادرید ماه دشوار فوریه را با سه پیروزی راحت برابر اوساسونا، ناپولی و اسپانیول استارت زد و حالا به دو مصاف دور از خانه دشوار مقابل والنسیا و ویارئال رسیده است ......


رئال مادرید ماه دشوار فوریه را با سه پیروزی راحت برابر اوساسونا، ناپولی و اسپانیول استارت زد و حالا به دو مصاف دور از خانه دشوار مقابل والنسیا و ویارئال رسیده است.
 
به گزارش مدال به نقل از"ورزش سه"، رئال مادرید ماه فوریه را راحت تر از آنچه تصور می شد شروع کرد. سه پیروزی با زدن 11 گل و پذیرش تنها دو گل.
اگر به دو بازی اخیر رئال برابر ناپولی و اسپانیول نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد که زیدان در این دو بازی به ظاهر دشوار، از 19 بازیکن مختلف استفاده کرد و تنها کوئنترائو، دانیلو، ینیز، آسنسیو و ماریانو فرصت بازی پیدا نکردند.
زیزو در نشست خبری روز جمعه خود گفته بود که می خواهد همه بازیکنانش را تازه نفس و با انگیزه نگاه دارد و مقابل اسپانیول با ایجاد 7 تغییر نسبت به بازی با ناپولی، به بخش اعظمی از هدف خود نیز رسید.
زیزو به بنزما، مودریچ، ناواس و راموس استراحت داد و نسبت به بازی ناپولی تنها رونالدو، کروس، واران و کارواخال در زمین حاضر بودند. او ناچو را به جای مارسلو، ایسکو را به جای مودریچ، کوواچیچ را به جای کاسیمیرو، موراتا را به جای بنزما، لوکاس را به جای خامس و حتی کاسیا را به جای ناواس به میدان فرستاد.
این تغییرات البته هیچ خللی در روند رو به رشد رئال ایجاد نکردند و اسپانیول در 90 دقیقه تنها یک بار به سمت دروازه رئال شوت کرد و یک پیروزی 2-0 بی دردسر برای رئالی ها به ثبت رسید.
برای دو بازی با والنسیا و ویارئال نیز پیش بینی می شود که رئال با دو ترکیب متفاوت به میدان برود. اینکه زیدان در ابتدای فصل، سطح انتظارات و توقعش نسبت به هر بازیکن را رودررو به وی گفته و همه بازیکنان نیز به ایده های او اطمینان دارند، بخش اعظمی از کلید موفقیت رئال در این فصل است. کهکشانی ها با زیزو مدعی اول قهرمانی در لالیگا و مدعی دوم قهرمانی در چمپیونزلیگ محسوب می شوند.
در رئال زیدان یک آمار جالب نیز به ثبت رسیده است. تاکنون 20 بازیکن مختلف این تیم موفق به گلزنی شده اند و همین پراکندگی کمک کرده تا رئال غیبت مهاجمان تیمش مثل بیل و بنزما که هر از چندگاهی مصدوم می شوند و یا افت مقطعی رونالدو را حس نکند.
اگر این ترکیب را ترکیب ثابت زیدان برای رئال در نظر بگیریم: ناواس، کارواخال، واران، راموس، مارسلو، کروس، مودریچ، کاسیمیرو، بنزما، بیل و رونالدو؛ متوجه خواهیم شد که ذخیره های رئال در 42 درصد گل های این تیم نقش داشته اند که آمار قابل توجهی است. بازیکنان ثابت رئال مجموعا 62 گل زده و 51 پاس گل داده اند و ذخیره ها نیز 41 گل زده و 37 پاس گل داده اند.
همین ایجاد هارمونی و نزدیکی کیفیت بین بازیکنان اصلی و ذخیره، راز دیگر موفقیت زیدان در رئال مادرید است. در میان ذخیرها، موراتا با 11 گل، آسنسیو با 7 گل، ایسکو با 5 گل و 6 پاس گل، لوکاس با 9 پاس گل و خامس با 10 پاس گل، کاملا تاثیرگذار بوده اند.
صداقت زیدان با بازیکنانش و اینکه او هرگز با وعده و وعید، قصد فریب ستاره هایش را نداشته، باعث شده تا اعتماد بین او و بازیکنانش در بالاترین سطح ممکن باشد. رئال با زیدان در فصل گذشته فاتح سه جام شد و انتظار می رود که در ادامه، قله های بیشتری را هم فتح کند.

تگ ها


فوتبال