راز قدرت عجیب و غریب لیورپول از نگاه سوارز

لوئیس سوارز هنوز بازیکن بسیار محبوبی بین لیورپولی هاست و این به لطف گل های فراوان او در دو سال و نیم حضورش در این باشگاه حاصل شده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، لوئیس سوارز بین سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ بازیکن لیورپول بود و فصل ۱۴-۲۰۱۳ همراه قرمزها تا یک قدمی فتح لیگ برتر هم پیش رفت ولی در دو هفته پایانی قافیه را به سیتی باختند. سوارز تابستان ۲۰۱۴ راهی بارسا شد ولی همچنان عاشق لیورپول است.

قرمزها پنجشنبه شب و با شکست سیتی در زمین چلسی پس از ۳۰ سال قهرمان انگلیس شدند و سوارز هم از این بابت خوشحال است و این را به باشگاه سابقش تبریک گفت. لیورپول با هدایت یورگن کلوپ با تنها یک شکست و به فاصله هفت هفته تا پایان، توانست قهرمانی خود را مسجل کند و در هفته های باقیمانده به دنبال ثبت رکوردهایی جدید خواهد بود.

سوارز که چند ماه پیش همراه بارسا در آنفیلد شکست ۴-۰ تاریخی مقابل لیورپول را تجربه کرد، در مورد قدرت شگفت انگیز لیورپول به وبسایت باشگاه گفت:« به نظر من قدرت ذهنی بازیکنان در زمین اهمیت بالایی دارد. ما با سه گل برتری بازی رفت به آنفیلد رفتیم و زمانی که شما در ورزشگاه لیورپول بازی می کنید، هوادارانی پرشور، یک مربی بسیار خوش فکر و بازیکنانی را پیش رو دارید که از لحاظ ذهنی درجه یک هستند. در چنین شرایطی کارتان بسیار دشوار می شود.»

سوارز ادامه داد:« ما در ۱۰ یا ۱۵ دقیقه اول گل خوردیم و اعتماد به نفس شان بیشتر شد. در نیمه دوم لیورپول استثنایی بازی کرد و ما تسلیم شده بودیم. می دانستیم با زدن یک گل، کار را تمام خواهیم کرد و یکی دو شانس خوب هم داشتیم ولی لیورپول تیمی غیرقابل مهار به نظر می رسید. همین تمرکز ذهنی بالا آنها را به قدرتی عجیب و غریب رسانده است.»

بیشتر بخوانید:

دی‌بروین: لیورپول بهتر است ولی ما چمپیونزلیگ را داریم

رویای سرخ چگونه به حقیقت پیوست؟/ «از جون ۱۹۴۷ به جون ۲۰۲۰»

 

 

تگ ها


لوئیس سوارز فوتبال جهان یورگن کلوپ بارسلونا لیورپول فوتبال