راز محرومیت سرمربی پرسپولیس فاش شد

گابریل کالدرون به صورت رسمی یک بازی از نشستن روی نیمکت قرمز‌ها محروم شد. این مربی از خود دفاع کرد، اما راز محرومیتش چه بود؟...

به گزارش مدال، آیا دفاعیه کالدرون خوب نبود و مورد پذیرش کمیته انضباطی قرار نگرفت؟! آیا او نتوانست مسئولان این کمیته را به خاطر اظهاراتی که داشت، قانع کند؟ یا آنکه پیشینه این مربی به خاطر اظهارنظر درباره استقلال، عامل این محرومیت بود؟
اصل ماجرا، اما نشان می‌دهد کلاً داستان محرومیت کالدرون به این مسائل مربوط نبوده است. بعد از اظهارنظر آخر کالدرون درباره استقلال و تأکید روی این موضوع که امیدوار است نتایج بازی‌ها مثل دیدار این تیم و پارس جنوبی جم در خارج از زمین بازی تعیین نشود، کمیته انضباطی به گابریل کالدرون پیام داد ظرف ۴۸ ساعت آینده دفاعیه خود را ارسال کند. از آنجا که آخر هفته بود، این کمیته به پرسپولیسی‌ها گفت کالدرون می‌تواند تا شنبه دفاعیه خود را ارسال کند منتها در این بین اتفاقاتی افتاد. پروسه دفاع کالدرون از خود و ترجمه شدن این دفاعیه، بیش از ۴۸ ساعت زمان برد. یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال روز گذشته در این باره به خبرنگار ما گفت: «دقیقاً همین‌طور است. همان‌طور که می‌دانید وقتی زمان دفاعیه منقضی شود، دیگر اعتباری ندارد. دفاعیه آقای کالدرون هم با تأخیر و بعد از آن ۴۸ ساعت مقرر به دست کمیته انضباطی رسید. چون زمان آن گذشته بود، این دفاعیه در رأی صادره لحاظ نشد.»
بنابراین حکم صادره درباره کالدرون و راز محرومیت او، دقیقاً همین مسئله بوده است. اینکه او دیر دست به کار شد یا اینکه باشگاه در اقدام خود تأخیر به خرج داد.
البته اگر دفاعیه او هم می‌رسید هیچ بعید نبود محروم شود، چون پرسپولیسی‌ها می‌گویند مسئولان استقلال از قبل صحبت‌هایی با مسئولان فدراسیون فوتبال داشتند و تأکید کرده بودند اگر برخوردی با این مربی آرژانتینی صورت نگیرد، در آن صورت در مقام پاسخگویی برمی‌آیند و بلبشویی به راه می‌افتد. تاج هم که اصلاً دوست ندارد بلوا و جنجال به راه بیفتد، به همین خاطر ترجیح می‌داد موضوع در نطفه خفه شود.
کالدرون در بیانیه خود تأکید کرده بود منظورش زیر سؤال بردن ارکان فوتبال یا اتهام به استقلال نبوده، بلکه تأکید داشته امیدوار است نتایج خارج از زمین رقم نخورد. موضوعی که از نظر او نمی‌توانست باعث محرومیتش شود.

بیشتر بخوانید:

کالدرون: درباره محرومیتم فعلا حرفی نمی‌زنم!

 

 

تگ ها


گابریل کالدرون پرسپولیس استقلال رای کمیته انضباطی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال