راز موفقیت تیم ملی ایتالیا از نگاه روبرتو مانچینی

روبرتو مانچینی سرمربی تیم ملی ایتالیا می گوید آنها با تغییر سبک و البته در مدت زمانی کوتاه به تیمی قدرتمند تبدیل شده اند....

به گزارش "ورزش سه"، بعد از ناکامی کابوس وار تیم ملی ایتالیا در رسیدن به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، هدایت این تیم به روبرتو مانچینی سپرده شد و او نیز توانست در مدت زمان کوتاه آتزوری را متحول کند. ایتالیا طی دو سال گذشته هیچ شکستی را متحمل نشده و با اقتدار کامل به رقابت‌های یورو صعود کرد. آنها همچنین اخیراً به جمع چهار تیم نهایی لیگ ملت های اروپا راه یافتند.

روبرتو مانچینی سرمربی ایتالیا در جدیدترین مصاحبه خود پیرامون موفقیت‌های تیمش گفت: " در آغاز سفر ما با هم احساس غم و ناامیدی به خاطر عدم صعود به جام جهانی وجود داشت. ما تصمیم گرفتیم تغییر کنیم. بازیکنان جوان با کیفیت فنی عالی را متمرکز کنیم و شیوه بازی متفاوتی را امتحان کنیم.  در مدت زمان کوتاهی این یک تیم قدرتمند شد.

بچه ها کار فوق العاده ای انجام دادند تا هواداران دوباره به ایتالیا عشق بورزند و خود را به عنوان یک تیم مستحکم نشان دهند."

مانچینی در ادامه پیرامون تعویق یک ساله رقابت های یورو به خاطر شیوع ویروس کرونا نیز گفت: "حیف است که امسال نتوانستیم در یورو بازی کنیم چرا که کاملاً احساس آمادگی می کردیم اما در عین حال از آن زمان بازیکنان جوان جدیدی ظهور پیدا کرده اند که می توانند در آینده آتزوری تاثیر گذار باشند."

تگ ها


روبرتو مانچینی تیم ملی ایتالیا