راز پیروزی استقلال بر سپاهان؛ استفاده از ۴ دفاع میانی در خط دفاع

تیم فوتبال استقلال در حالی موفق به شکست دادن سپاهان در جام حذفی شد که آنها برای این بازی سه مهره کلیدی شان را هم به دلیل مصدومیت در اختیار نداشتند....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، تیم فوتبال استقلال در حالی موفق شد در دیداری حساس حریف پر قدرت خود سپاهان را با ۲ گل در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی شکست دهد که ۳ بازیکن کلیدی آنها به دلیل مصدومیت این دیدار را از دست داده بودند و به نظر می‌رسید زهر خط حمله آبیها کمتر از همیشه باشد.

مجید نامجو مطلق در نشست خبری پس از بازی اشاره به آنالیز خوب استقلال از سپاهان داشت و این آنالیز خوب را عامل اصلی این پیروزی دانست. در واقع مربی آبی پوشان اشاره درستی داشت و با شناختی که کادر فنی استقلال از نحوه بازی سپاهان داشت و ترکیب متفاوت آبی‌ها برای این بازی نشان از همین شناخت و آنالیز داشت.

فرهاد مجیدی در این بازی خاص برای اولین در ترکیب خط دفاعی تیمش استفاده همزمان از چشمی، یزدانی، دانشگر و غلامی را در دستور کار قرار داد. حضور ۴ مدافع تخصصی میانی با قدرت بالای سرزنی در ۴ نقطه از خط دفاعی نشان از قدرت بالای سرزنی خط دفاعی آبی پوشان در این بازی داشت.

در واقع مجیدی که به خوبی می‌دانست بزرگ ترین خطری که در این بازی دروازه تیمش را تهدید خواهد کرد، از سوی مهاجمی استثنایی مثل کی‌روش است، با استفاده همزمان از این ۴ مدافع، تا حد امکان قدرت سرزنی تیمش در خط دفاعی را بالا برد و استفاده از همین تاکتیک ساده باعث شد تا زهردار ترین مهاجم سپاهان کمترین تهدید برای دروازه آبیها باشد.

زمانی که زهر تیم سپاهان در خط حمله گرفته شد، آبی‌ها فرصت بهتری پیدا کردند تا به دروازه میهمان خود نزدیک شده و بارها این دروازه را با خطر مواجه کرده و ۲ بار هم موفق به فتح آن شدند. 

استقلال و سپاهان دوشنبه شب در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی به مصاف هم رفتند که آبیها در این بازی حساس با نتیجه ۲ بر صفر پیروز شده و به مرحله نیمه نهایی راه یافتند. 

بیشتر بخوانید:

قرعه کشی جام حذفی حساس‌تر از همیشه

سازمان لیگ باشگاه استقلال را «دور» زد/ پشت پرده بنر تبلیغاتی چیست

 

 

تگ ها


تیم فوتبال استقلال تهران تیم فوتبال سپاهان اصفهان فرهاد مجیدی فوتبال ایران امیر قلعه نویی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال