رافائل نادال قهرمان مسترز مادرید

به گزارش مدال به نقل از تنیسفا:رافائل نادال با شکست دومینیک تیم، عنوانقهرمانی مسابقات مسترز مادرید را از آن خود کرد ......

به گزارش مدال به نقل از تنیسفا: رافائل نادال با شکست دومینیک تیم، عنوان قهرمانی مسابقات مسترز مادرید را از آن خود کرد.

غوغای ماتادور در فصل خاک ادامه دارد؛ دارنده ۱۴ عنوان گرند اسلم با برتری مقابل دومینیک تیم اتریشی در دو ست پیاپی (۴-۶ و ۶-۷) جام قهرمانی رقابت های مادرید را برای پنجمین بار بالای سر برد. وی دو هفته پیش و در فینال مسابقات آزاد بارسلونا نیز تیم را مغلوب کرده بود.

این بازیکن ۳۰ ساله با این پیروزی، تعداد عناوین خود در رقابت های مسترز ۱۰۰۰ امتیازی را به عدد ۳۰ رساند و با رکورد نواک جوکوویچ برابری کرد. قهرمانی در مادرید، هم چنین ۵۱مین عنوان نادال در مسابقات خاک و ۷۲مین قهرمانی دوران ورزشی وی بود.

نادال امسال در مسابقات خاک شکست ناپذیر بوده؛ وی ۱۵ بازی پیاپی را با پیروزی پشت سر گذاشته و تنها دو ست به حریفانش واگذار کرده است. وی در خصوص این بازی گفت: «بازی سختی بود؛ از ابتدای بازی تحت فشار زیادی بودم. در انتهای ست اول هر اتفاقی ممکن بود بیفتد، اما فکر می کنم امتیازهای مهم را بهتر بازی کردم.»

ماتادور پس از شکست در سه فینال نخست خود در سال ۲۰۱۷ (استرالیا، آکاپولو، مایمی) حالا در سه تورنمنت پیاپی (مونته کارلو، بارسلونا، مادرید) به قهرمانی رسیده است و مدعی اصلی قهرمانی در رولند گروس به حساب می آید. او در رده بندی جدید که امروز اعلام شد با یک پله صعود، جای فدرر را در رتبه چهارم گرفت.

تنیس باز اهل مایورکا در حالی موفق شد پنجمین قهرمانی خود در مادرید را به دست آورد که قرارگیری این شهر در ارتفاع نسبتا زیاد از سطح دریا (۶۰۰ متر) همواره برای او و سبک بازی اش مشکل ساز بوده است. با این حال او در راه قهرمانی توانست بازیکنان قدری چون فونینی، کیریوس، گوفن و جوکوویچ را از پیش رو بردارد.

نادال پس از قهرمانی گفت: «امروز، روز خوشحالی است. این برهه ی فصل برای من احساسی و پرشور است. واقعا از این تورنمنت ها لذت می برم. سعی می کنم که در همه آن ها شرکت کنم و برنده شوم. در مونته کارلو، بارسلونا و اینجا خوب عمل کردم. امیدوارم در رم نیز این روند را ادامه دهم.»

 

تگ ها


اخبار روز تنیس