راموس: تیتر «یکشنبه خونین» ناراحتم کرد

سرخیو راموس در ابتدا گفت: هفته بسیار تلخی برای کشورم رقم خورده است. هموطنان من مقابل خشم پلیس آسیب دیده و وقتی تیتر یکش ......

سرخیو راموس در ابتدا گفت: هفته بسیار تلخی برای کشورم رقم خورده است. هموطنان من مقابل خشم پلیس آسیب دیده و وقتی تیتر «یکشنبه خونین» را در بعضی روزنامه های غیراسپانیایی مشاهده کردم، بسیار ناراحت شدم. عده ای با فریب مردم آبروی کشور ما را برده اند و این خیلی زشت است که جهان به سوسیالیسم اسپانیا خندیده باشد.

وی ادامه داد: طبیعی است اگر این منطقه از اسپانیا جدا شود دیگر ارتباطی به ما نخواهد داشت. نه اقتصادش، نه تاریخش و نه فرهنگ و ورزش آن. یک شهروند چگونه حق دارد در یک همه پرسی غیررسمی شرکت کند. وقتی مجوز صادر نشده این حق چگونه تعریف می شود؟ من کاپیتان تیم ملی فوتبال اسپانیا هستم نه سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور. بنابراین قرار نیست اکنون از حیثیت سیاسی کشورم دفاع کنم اما همین قدر می دانم که امروز فوتبال یعنی عامل وحدت ملی اسپانیا اهمیت ابزاری خود را از دست داده و به شدت دچار چالش شده است. پیکه قایقی را سوراخ می کند که منجر به غرق شدن همه ما می شود.

راموس درباره رابطه خود با پیکه گفت: در رسانه ها ما دو دشمن خونین هستیم اما در واقعیت او دوست صمیمی من است. دوستی که عقایدش سنخیتی با عقاید من ندارد. هر یک از ما به خوبی می دانیم نام کشورمان اسپانیاست اما نمی دانم چرا پیکه به این راحتی بازیچه برخی سیاسیون شده است.

تگ ها


اخبار روز سرخیو راموس رئال مادرید لالیگا فوتبال