رامین رضاییان: برانکو گفت هر کاری کنی به دلم نمی‌روی

رامین رضاییان یکی از بازیکنانی است که در این چند سال حاشیه‌های زیادی را در اطرافش احساس کرده است. بازیکنی که توسط برانکو از پرسپولیس کنار گذاشته شد تا فوتبالش را خارج از ایران پیگیری کند....

مدافع راست تیم ملی و سابق پرسپولیس در مصاحبه‌ای جذاب به تمام حواشی و اتفاقاتی که طی سالیان اخیر برای او افتاده، پاسخ داد.
به گزارش مدال، رامین رضاییان بعد از نمایش درخشان در راه‌آهن که منجر به بقای این تیم شد، به پرسپولیس رفت و در همان سال اول حضور در جمع سرخ‌ها، بازی‌هایی به نمایش گذاشت که به قلب هواداران این تیم راه پیدا کرد، اما از دومین فصل و به ویژه زمانی که به همراه مهدی طارمی با ریزه اسپور قرارداد بست، خیلی زود از تصمیم خود مبنی بر رفتن به ترکیه پشیمان شد و سپس به پرسپولیس بازگشت، شرایط برای او متفاوت شد.
مدافع راست تیم ملی در جام جهانی و جام ملت‌ها، با تصمیم مقطعی خود برای رفتن به ترکیه، جایگاه قبلی‌اش نزد برانکو را هم از دست داد ولی با تلاش خود مجددا به ترکیب پرسپولیس رسید و قهرمانی را هم تجربه کرد؛ او طی این مدت دوران پُرفراز و نشیبی داشته و طی فصول اخیر به اوستنده بلژیک رفته و در دور برگشت سال قبل هم برای الشحانیه قطر بازی کرده است.

او در پاسخ به سوالی مبنی بر اغفال کردن مهدی طارمی توسط او اینگونه پاسخ داد: مهدی طارمی خودش عقل دارد و به من چه ارتباطی داشت؟ اگر مهدی طارمی روزی که به پرسپولیس آمد، خودش تیم را انتخاب نکرد؟ من چطور می‌توانم یک بازیکن را وادار کنم که همراه من به ترکیه بیاید؟ قرارداد مهدی طارمی آنقدر خوب بود که هر کسی هم جای او بود به تیم ترکیه‌ای می‌آمد؛ مهدی همان جا را انتخاب کرد و قرار داد بست؛ من می‌گویم نباید به آن شکل جدا می‌شدم و کار من ۱۰۰ درصد اشتباه بود؛ آدم نباید جایی که این قدر هوادار دارد، به آن شکل جدا شود؛ آدم بعضی وقت‌ها جوانی می‌کند ولی من این حرف نمی‌زنم و می‌گویم بی‌تجربگی کردم؛ شاید الان برگردم، هیچ وقت چنین کاری انجام ندهم. نمی‌خواهم راجع به این موضوع توضیح دهم چون مهدی خودش تصمیم گرفت چنین کاری انجام دهد؛ اگر به این شکل بود که خودم جلوی مهدی را می گرفتم و گفتم باید در ترکیه بمانی؛ پس من هم شرایطی داشتم که واقعا می‌خواستم به پرسپولیس برگردم چون اگر در آن تیم ماندم نمی‌توانستم بازی کنم چون مگر می‌شود دل و روح تو جای دیگری باشد ولی در جای دیگری بازی کنی؟ من برگشتم که جبران کنم که می‌دانستم شخصیتم خرد می‌شود و امکان دارد بیرون بنشینم، اما دوست داشتم برگردم؛.

او درباره برخورد برانکو با او افزود: واقعیت نه؛ فکر نمی‌کردم آقای برانکو چنین برخوردی داشته باشد؛ البته می‌دانستم آقای برانکو موافق بازگشت من نیست؛ من هم همیشه دوست دارم با نظر سرمربی تیم جذب شوم و از سوی دیگر دوست نداشتم در لیگ ایران به غیر از پرسپولیس برای باشگاه دیگری بازی کنم؛ زمانی هم که قرار بود به ایران برگردم، موضوع این بود که فقط به پرسپولیس بیایم ولی بعد از آن برانکو گفت که رامین را نمی‌خواهم؛ همین مسئله موجب شد تیم‌های دیگر ایرانی برای مذاکره به سمت من بیایمد؛ من هم پافشاری کردم که به پرسپولیس بروم چون از ترکیه آمدم تا دوباره برای این تیم بازی کنم و دوباره دل هواداران را به دست بیاورم؛ معتقدم اگر محبوبیت من چند برابر شد به خاطر این بود که دوباره به پرسپولیس برگشتم؛ البته من همیشه در زمین نشان دادم هواداران را دوست دارم و لب و دهان نبودم.

او حالا به اشتباهش در جدایی از پرسپولیس پی برده است و می‌گوید: اولا من خودم را از پرسپولیس جدا نمی‌کنم؛ من کارهای اشتباهی انجام داده ام. با این حال آدم اگر کار اشتباه نکند، کار درست را تشخیص نمی دهد. اما سر میز شام نباید آن حرف را می زدم. داستان علیپور را هم نباید انجام می دادم چون این برخوردهای کوچک همیشه وجود دارد. بگذارید خاطره ای هم تعریف کنم. من هیمشه عادت به تمرین اضافه دارم اما آقای برانکو با این موضوع مشکل داشت. دو روز قبل از بازی با ذوب آهن در اصفهان من داشتم تمرین اضافه می کردم که مارکو گفت کمتر تمرین کن. روز قبل از بازی همیشه اینطور بود که بازیکنانی که در لیست ۱۸ نفره نبودند، باید با مارکو بدنسازی می کردند. برانکو آمد و گفت تو با مارکو کار کن. این در حالی است که من بازیکن فیکس بودم اما رفتم و بدنسازی کردم. در اصفهان هم دقیقه ۶۰ اولین تعویضی شدم و حتی نمی توانستم راه بروم. بازی را هم یک بر صفر باختیم. یکروز دیگر به اتاقش رفتم و گفتم اقای برانکو شما هرکاری بگویی من انجام می دهم، چه کار کنم که به دلت راه پیدا کنم؟ گفت تو به دلم نمی‌روی. این برخورد او اما باعث شد که من دیگر کار اشتباه نکنم و درسی برای من بود.

بیشتر بخوانید:

ماندن رضاییان در الشحانیه قوت گرفت

تگ ها


رامین رضاییان مصاحبه رامین رضاییان برانکو رضاییان پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال