رامین رضاییان در بین دوراهی استقلال -سپاهان

در فصلی که کمترین ستاره در بازار تابستانی در دسترس باشگاه ها قرار دارد بسیاری در انتظار مشخص شدن تکلیف رامین رضاییان در روزهای و هفته های آتی هستند ......

در فصلی که کمترین ستاره در بازار تابستانی در دسترس باشگاه ها قرار دارد بسیاری در انتظار مشخص شدن تکلیف رامین رضاییان در روزهای و هفته های آتی هستند.

به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"،مدافع ملی پوش پرسپولیس بدون شک جنجالی ترین بازیکن لیگ شانزدهم بود. مدافعی که بعد از کوچ به ترکیه و بازگشت عجیب به اردوی پرسپولیس از ابتدا در برنامه های تاکتیکی و تیمی برانکو جایی نداشت و هفته ها روی نیمکت نشست تا فرصت بازی پیدا کرد در نیم فصل دوم هم مثل نیم فصل نخست نتوانست جایگاهی که قبل از کوچ به ترکیه داشت را بازپس بگیرد و در نهایت به خاطر درگیری در اردوی آماده سازی تیم در امارات اخراج شد.

پادرمیانی ها برای بازگرداندن این بازیکن جواب نداد تا در نهایت رامین با پرداخت مبلغ مورد نظر باشگاه رضایتنامه اش را برای پیوستن به تیمی دیگر دریافت کند. تیمی که در ابتدا گفته شد ایرانی نیست و یکی از باشگاه های اروپایی خواهد بود تا دوباره شاهد اضافه شدن این بازیکن مورد علاقه کارلوس کی روش به جمع لژیونرهای ایران باشیم اما با گذشت هفته ها و ماه ها این گمانه زنی ها در حد حرف باقی ماند و خبر دقیقی از پیوستن این بازیکن به باشگاه موردنظر به بیرون درز نکرد.

رامین رضائیان که در سال منتهی به جام جهانی 2018 روسیه اصلا دوست ندارد جایگاهش در تیم ملی به خطر بیافتد خوب می داند در تابستان 96 باید بهترین تصمیم را بگیرد تا در فهرست سیاه سرمربی پرتغالی تیم ملی قرار نداشته باشد. مرد پرتغالی ثابت کرده تنها در مقطع زمانی کوتاه به بازیکنانی که نه تیم مشخصی دارند نه در رقابت های باشگاهی به میدان می روند، اعتماد می کند و بعد از آن با یافتن جانشین قید آنها را می زند درست مثل علیرضا حقیقی هیچ بعید نیست با رامین هم این رفتار را داشته باشد به خصوص که در دو بازی با قطر و چین تصمیم به سود بردن از وریا غفوری به جای رضائیان ناآماده گرفت.

از همین رو رضاییان باید خیلی زود تصمیم سرنوشت سازی برای آینده اش بگیرد. آینده ای که به نظر می رسد باید در همین لیگ برتر رقم بخورد چون  فعلا خبری از تیم های اروپایی و پیشنهادات آنها نیست. از همین رو برای حضور در لیگ برتر هم گزینه های زیادی روی میز نیست که بتواند رضائیان را وسوسه و انتظارات او را برآورده کند مگر تنها یکی دو باشگاه مثل استقلال و سپاهان که از پتانسیل مد نظر این مدافع برای قرارداشتن در بورس اخبار برخوردار هستند. تیم هایی پرطرفدار و مدعی قهرمانی که همواره در تیررس رسانه ها نیز قرار دارند.

در خصوص استقلال در هفته های گذشته شایعالت زیادی پیرامون رضائیان شنیده شد که هیچ کدام به تایید نرسید هم از طرف علیرضا منصوریان و مدیران باشگاه هم از سوی خود رامین گرچه گفته می شود هر دو طرف هم تمایلاتی نسبت به رقم خوردن این اتفاق دارند . وقتی افتخاری مدیرعامل باشگاه به صراحت از رضائیان نام می بدر و مدعی می شود تنها کافی است منصوریان درخواست بدهد تا مذاکرات جدی آغاز شود قطعا صحبت هایی پیش از این در باشگاه رقم خورده که مدیرعامل را وادار به چنین واکنشی کرده است. البته در این راه شنیده می شود سرمربی استقلال با وجود تایید فنی  روی رامین هنوز به جمع بندی نرسیده به خصوص که وضعیت وریا غفوری با استقلالی ها نیز مشخص نشده است. ضمن اینکه از باشگاه استقلال خبر می رسد گزینه اصلی منصوریان برای پست دفاع راست یک بازیکن جوان دیگر است که مذاکرات با او آغاز شده است.

دیگر باشگاهی که می تواند در تابستان یکی از پرسروصداترین نقل و انتقالات را رقم بزند سپاهان اصفهان نام دارد. پرافتخارترین باشگاه لیگ برتر که با افتتاح نقش جهان حالا حمایت 30 تا 40 هزار نفری طرفداران را پشت سر خود می بیند می تواند انتقال جذابی برای رامین باشد. سپاهان همواره در سال های گذشته با جذب ستاره های فوتبال ایران خود را در حد قطب سوم نشان داده و با توجه به عزم این تیم برای بازگشت به جمع مدعیان با خرید چند ستاره هیچ بعید نیست شاهد حضور رضائیان در این تیم محبوب نصف جهان باشیم البته به شرط این که او در لیست نفرات مد نظر کرانچار(در صورت توافق) یا هر مربی که قرار است هدایت تیم را برعهده بگیرد، باشد.

 در این که رامین رضائیان این اجازه را دارد که با تیم های داخلی مذاکره و قرارداد ببندد هم حرف و حدیث های زیادی وجود دارد چون پرسپولیسی ها در توافقی که با او برای فسخ قرارداد داشتند تاکید کردند تنها با اجازه باشگاه می تواند به تیمی ایرانی بپیوندد و رضایتنامه فعلی برای تنها برای باشگاه های خارجی خواهد بود. یکی از مسئولان پرسپولیس با تایید این موضوع گفت:« رضائیان اگر بخواهد به تیمی داخلی برود تنها با اجازه پرسپولیس می تواند تصمیم خود را عملی کند در غیر این صورت باید به همان تیم خارجی برود به همین خاطر حضور او در استقلال و سپاهان بعید است به تایید باشگاه برسد چون هیچ باشگاهی به راحتی اجازه قوی تر شدن به رقیب خود را نمی دهد». پرسپولیسی که بعید است تا زمان حضور برانکو حاضر به بازگرداندن رضائیان شود هنوز هم دل به صادق محرمی جوان در پست دفاع راست بسته و در کنار آن وضعیت مدافع ملی پوش را نیز در کنترل خود دارد.

تگ ها


اخبار روز فوتبال