راهنمای بازار نقل و انتقالات

باوجود بازاری که قیمت های کاذب در آن بیداد می کند، پیش نیاز موفقیت در نقل و انتقالات و کمک به سر و سامان دادن اوضاع اقتصادی باشگاه های فوتبال پایبندی هوادارانشان به اصول اخلاقی است تا کسی نتواند با سواستفاده از احساسات آنان بازارگرمی کند....

هواداران دلسوز تیم ها اگر می خواهند فارغ از ماندن، رفتن یا جذب هر شخصی، تیمشان نقل و انتقالات موفقی را پشت سر بگذارد می توانند با تمرین موارد زیر به تحقق این امر کمک کنند:


۱. موفقیت هیچ اسمی بالاتر، مهمتر و ارجح تر از اسم تیم محبوبتان نباشد. درواقع اگر از ته دل به تیمی علاقمندید، حضور یا غیبت هیچکس نباید باعث شود تا شما آرزوی ناکامی برایش بکنید.


۲. به همه آنها که سابقه ی پوشیدن پیراهن تیم مورد علاقمندتان را دارند احترام بگذارید. حتی اگر او خودش با رفتارهایش این شایستگی را از خود سلب کند.
احترام گذاشتن شما ممکن است تعصب او را افزایش دهد و بیشتر از هر مبلغی او را به ماندن تشویق کند.
یا حتی ممکن است حجم احترام شما برایش بی معنی باشد که درین صورت با رفتنش یک بازیکن-مربی قدرنشناس را کنار گذاشته اید.


۳- لی لی به لالای کسی نگذارید! به اندازه ی ظرفیتشان به افراد بها بدهید، هرچقدر هم زیاد یا گل های حساسی زده باشد. کسی که دلش با تیم نیست، همان بهتر که لباس تیمی دیگر تنش باشد.


۴- تعصب و غیرت، چه داخل زمین و چه بیرون از آن، در عمل ملاک سنجش است نه حرف زدن و مصاحبه کردن و نوشتن در صفحات مجازی. بازیکن باتعصب در زمین می جنگد و بیرون از آن برای تیمش حاشیه و دردسر درست نمی کند. نشان دادن تعداد انگشتان یا ورد زبان بودن ۴ و ۶ کری خواندنی بیش نیست که همان هم جا و اندازه ای دارد.


۵.هیچ بازیکنی برای همیشه نمی تواند فوتبال بازی کند. پس نباید توقع داشت که فوتبالیست ها به درآمد بیشتر و البته معیشتشان در بازنشستگی یا حتی دوران مصدومیت احتمالی فکر نکنند. چنین چیزی منطقی نیست.


۶. شخصیت بازیکن-مربی به اندازه ی توانایی های فنی اش مهم است. فوتبالیست یا مربی باشخصیت به رقبا توهین نمی کند که برای جلب توجه به وجهه ی تیم ضربه بزند. یا گاه و بیگاه با رفتارهایش دچار محرومیت نمی شود که غیبتش به ضرر تیم تمام شود. چنین افرادی انگیزه و روحیه ی جنگندگی حریفان را تقویت نمی کنند و خود همواره در بالاترین سطح مسئولیت پذیری و تلاش قرار دارند. چیزی که سرایتش مثل کرونا سریع و قوی است به طوریکه اگر جلب هوادار نکند لااقل دشمن تراشی و ایجاد نفرت از تیم هم نکرده است. درین شرایط پیروزی جلوه ی بهتر و بیشتری نیز پیدا می کند


۷. تمایل افراد به ایجاد تغییر یا تصمیم برای پیشرفت را به چشم جفا و خیانت نگاه نکنید. هر بازیکن-مربی مختار است تا هرجا که احساس آرامش و موثر بودن و موفق شدن دارد برود. البته آنها که تحت هر شرایطی ماندند نمره ی کامل وفاداری می گیرند. در گزینش های بعدی اولویت با آنهاست که معدل بالاتری دارند.


۸- به آنها که نمره ی قبولی نگرفته اند و حتی مشروطی ها(!) فرصت دوباره بدهید بخصوص اگر سابقه ی طولانی در تیم دارند یا بازیکنان رده پایه تیمتان هستند. در ۱۰ ۱۵ سال فعالیت حرفه ای، افت و اوج داشتن اتفاقی طبیعی است. خب البته هرچه باثبات تر، محبوب تر و موثرتر.


۹- اگر به عنوان مثال مهاجمی با حضور در ۱۵ بازی ۲۰ بار موفق به گلزنی شود این آمار فردی فوق العاده ایست. اما چنانچه او ۱۵ بازی دیگر فصل را مصدوم یا محروم باشد این تیم است که در نبودش ضربه خواهد خورد. درواقع وابستگی به فرد مهلک ترین سم برای هر تیمی است پس فوتبالیست اغلب مصدوم یا محروم هرچقدر هم باکیفیت، پاشنه ی آشیل خواهد شد. به همین علت در کنار وجود آپشن های انگیزننده، گنجاندن تنبیهات سختگیرانه در قرارداد ضروری است.


۱۰- جذب هیچ بازیکن-مربی جدیدی مجوزی برای تخریب نفر فعلی و یا قبلی نیست. چه تضمینی است که خرید جدید بتواند در تیم جا بیافتد یا وجود رقیب موجب افزایش کیفیت بازیکنان سابق نگردد؟


۱۱- در مورد نفرات داخلی به نوع رفتن ها دقت کنید و آن را بخاطر بسپارید. اگر کسی میانه های راه، مقاطع حساس و به هوای پول بیشتر رفت یا امتیازی بیشتر از چهارچوب ها برای ماندن می خواست رفتارش را فراموش نکنید. آنها دیر یا زود برخواهند گشت اما وقت بازگشت گول نمایشی که با بوسیدن لوگو به راه می اندازد را نخورید. این فقط ژست زیبایی است برای عکاسی. واکنش ها در هنگام خداحافظی ماندگارترند. هرکاری آدابی دارد، حتی رفتن.
نویسنده : مهدی بشکنی

تگ ها


نقل و انتقالات ۱۳۹۹