Banner

راهکار برای ادامه چمپیونزلیگ و برگزاری یورو ۲۰۲۰

در صورتی که طبق برنامه فعلی بازی های باقیمانده از یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان از ابتدای آوریل پیگیری شود، بازی های یک چهارم به بعد تک حذفی خواهند شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، دو روز پیش بود که یوفا اعلام کرد به دلیل اپیدمی جهانی کرونا رقابت های لیگ قهرمانان و لیگ اروپا به مدت دو هفته تعلیق خواهند شد و به این ترتیب بازی های مهمی چون بازی سیتی و رئال و بارسا و ناپولی به تعویق افتادند.

طبق ادعای دیلی میل، اگر پس از این مدت تعیین شده همه چیز به روال عادی برگردد، بازی های باقیمانده از یک هشتم لیگ قهرمانان به انجام می رسند و بازی های یک چهارم نهایی به بعد، تک حذفی خواهند شد. به این ترتیب که یا بازی ها در زمین بی طرف برگزار می شود یا با قرعه کشی میزبان مشخص خواهد شد.

فینال رقابت ها قرار است ۳۰ می در استانبول برگزار شود. دور یک هشتم نهایی لیگ اروپا نیز احتمالا تک حذفی خواهد شد و بازی فینال نیز ۲۷ می در گدانسک خواهد بود.

همچنین احتمال تعویق یورو ۲۰۲۰ نیز بسیار بالا پیش بینی می شود چرا که لیگ ها به سختی بتوانند در زمان تعیین شده به اتمام برسند.

در این بین کشور روسیه به یوفا پیشنهاد داده است که میزبانی تعداد بیشتری از بازی ها را برعهده بگیرد. بازی ها قرار است در ۱۲ کشور مختلف برگزار شود و روسیه میزبان سه بازی دور گروهی و یک بازی از یک چهارم نهایی است اما روس ها درخواست داده اند به دلیل شیوع وحشتناک کرونا در ایتالیا، اسپانیا، فرانسه و آلمانریال میزبانی این کشورها نیز به روسیه برسد.

در حال حاضر باید تا دو هفته بعد صبر کرد و دید که شیوع کرونا در اروپا روند کاهشی به خود خواهد گرفت یا خیر.

بیشتر بخوانید:

جلسه اضطراری لیگ برتر؛ لغو کامل فصل در راه است؟

پست مک‌گرگور درباره مرگ خاله‌اش با ویروس کرونا

 

 

تگ ها


یوفا فوتبال جهان فوتبال