Banner

راهکار جالب راشفورد برای حل مشکل توهین‌های نژادپرستانه

مارکوس راشفورد یکی از قربانیان توهین‌های نژادپرستانه در هفته‌های اخیر، برای مقابل با این موضوع نظرات جالبی دارد...

به گزارش خبرنگار مدال، در هفته‌های اخیر شاهد توهین‌های نژادپرستانه زیادی نسبت به بازیکنان رنگین‌پوست حاضر در اروپا بوده‌ایم و این موضوع در انگلیس نمود بیشتری داشته است. بازیکنانی مانند پل پوگبا، مارکوس راشفورد و تامی آبراهام، تنها بخشی از قربانیان نژادپرستی در شبکه‌های اجتماعی بوده‌اند.

این موضوع حتی باعث شد تا سران باشگاه‌های منچستریونایتد و چلسی بر سر این مشکل با مدیران شبکه اجتماعی توئیتر مذاکره کنند. اما مارکوس راشفورد معتقد است که نبرد با نژادپرستی در فوتبال هیچ پیشرفتی نداشته است.

"این موضوع بسیار ناامیدکننده است. ظاهراً نبرد با نژادپرستی در فوتبال به جای پیشرفت، پسرفت داشته است. تحمل این معضل بسیار سخت است ولی مردم در سراسر دنیا مقابل آن ایستاده‌اند و این تنها کاریست که آنها برمی‌آید. اینکه تنها کمپین‌ها و اعتراضات جمعی بتواند این مشکل را حل کند، دور از ذهن است.

با رشد آمار توهین‌های نژادی در ماه‌های اخیر مشخص است که اعتراض من و امثال من نمی‌تواند تاثیر زیادی داشته باشد. شبکه‌های اجتماعی نقش مهمی در این مشکل ایفا می‌کنند زیرا هر کسی با هر نامی می‌تواند زیر پست هر کسی بنویسد. باید برای ساخت اکانت، هویت افراد شناسایی و تایید شود. از آنجا که حجم عمده‌ای از این توهین‌ها، از شبکه‌های اجتماعی بیرون می‌آید، با کنترل آن می‌شود تا حدود زیادی جلوی اتفاقات مشابه را گرفت."

اخبار مرتبط:

لوکاکو: باید زودتر فکری به حال نژادپرستی در فوتبال کرد

تگ ها


توهین نژادپرستانه جنگ علیه نژادپرستی فوتبال جهان کنترل شبکه‌های اجتماعی مارکوس راشفورد پل پوگبا Tammy Bakumo-Abraham منچستر یونایتد چلسی لیگ برتر فوتبال