راهکار جدید بارسا برای خلاصی از دست اومتیتی

باشگاه بارسلونا قصد دارد به هر طریقی امسال ساموئل اومتیتی را به باشگاهی دیگر واگذار کند....

به گزارش "ورززش سه"، ساموئل اومتیتی سال ۲۰۱۶ بود که از لیون به بارسا پیوست و در این مدت اغلب با مصدومیت های مختلف دست به گریبان بوده است. مخالفت او با جراحی قبل از جام جهانی ۲۰۱۸ و حضور در تیم ملی فرانسه بر شدت مصدومیت او افزود و فصل ۱۹-۲۰۱۸ مقطعی طولانی در میادین حضور نداشت.

فصل ۲۰-۲۰۱۹ او ۱۸ بازی انجام داد؛ ۱۳ بازی در لالیگا، سه بازی در لیگ قهرمانان، یک بازی در کوپا دل ری و یک بازی در نیمه نهایی سوپرکاپ اسپانیا. آخرین بازی او برای بارسا برابر سلتا(تساوی ۲-۲) بود که ۹۰ دقیقه در میدان حضور داشت.

پس از حذف تحقیرآمیز بارسا از لیگ قهرمانان به دست بایرن، این باشگاه دستخوش تحولات بسیاری شد که مهمترینش اخراج کیکه ستین و آمدن رونالد کومان به جای او بود. سرمربی هلندی بلافاصله ۴ بازیکن را در فهرست مازاد قرار داد که ساموئل اومتیتی یکی از آنها بود.

در حالی که هنوز هیچ پیشنهادی برای اومتیتی نرسیده، باشگاه کاتالان تصمیم گرفته او را وارد پروسه جذب ممفیس دیپای از لیون کند. به این ترتیب رقم نهایی انتقال ستاره هلندی نیز کاهش خواهد یافت و اومتیتی به باشگاهی که شش سال بازیکنش بود و در آنجا نیز پرورش یافته، باز خواهد گشت.

او در ۵ فصل، ۱۳۱ بازی برای تیم اول لیون انجام داد و باشگاه فرانسوی نیز تمایل به بازگرداندن او دارد. به این ترتیب بارسا برای دیپای ۲۵ میلیون یورو به علاوه اومتیتی پرداخت خواهد کرد تا درخواست ۳۵ میلیون یورویی لیون نیز اینگونه تامین شود.

تگ ها


لیون ساموئل اومتیتی ممفیس دیپای بارسلونا