راهکار محرم برای ایجاد ثبات و آرامش در خط دفاعی

سرمربی سپاهان پس از بازی های آسیایی که برای محرم نویدکیا در شروع مربیگری محک بسیار خوبی بود، بار دیگر از عزت پورقاز و نژادمهدی در قلب خط دفاعی استفاده کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، اگر در روزهای اول مربیگری محرم نویدکیا در سپاهان، آماری که از بازی های این تیم وجود داشت، نشان می داد که شرایط در خط هجومی این تیم نگران کننده است، حالا و در پایان هفته چهاردهم رقابت های لیگ برتر، دیگر کسی آن روزها را به خاطر ندارد و شاگردان محرم نویدکیا با زدن ۲۳ گل بهترین خط هجومی مسابقات را در پایان هفته چهاردهم در اختیار دارند و تیم دوم از این حیث استقلال است که ۱۸ گل زده است.


در سوی دیگر اما شرایط در خط دفاعی سپاهان چندان مناسب به نظر نمی رسد که البته موضوعی طبیعی به شمار می رود و احتمالا هر چه پیش برویم، شرایط در خط دفاعی این تیم بهتر خواهد شد ولی تا اینجای مسابقات آنها اگرچه رتبه اول بهترین خط هجومی را در اختیار دارند، ولی با دریافت ۱۸ گل در کنار نساجی مازندران دومین خط دفاعی بد لیگ را پس از ماشین سازی که ۲۲ گل دریافت کرده، به خود اختصاص داده اند.


برای رفع این مشکل محرم نویدکیا تغییراتی در ترکیب تیمش در دو سه بازی اخیر ایجاد کرده؛ استفاده از دانیال اسماعیلی فر در پست دفاع راست یکی از این تغییرات ملموس است و در قلب خط دفاعی نیز بار دیگر عزت پورقاز به ترکیب اصلی بازگشته است.


مهدی زاده و گولسیانی زوج اصلی خط دفاعی سپاهان در لیگ بیستم بوده اند ولی در دیدار برابر ذوب اهن و پس از شکست غیرمنتظره ۳ بر ۱ برابر شهرخودرو، در روزی که گولسیانی با محرومیت مواجه بود، عزت پورقاز به ترکیب اصلی بازگشت و علی رغم اینکه مهدی زاده در دسترس بود، نژادمهدی در ترکیب اصلی تیم قرار گرفت؛ تغییراتی که اگرچه با کلین شیت همراه نشد ولی روز خوبی برای سپاهان در بخش دفاعی رقم زد و تک گل ذوب آهن نیز روی خلاقیت فردی حسین شنانی به ثمر رسید.


سپاهان در بازی های آسیایی با زوج نژادمهدی و عزت پورقاز تنها کلین شیت خود را در این مسابقات در حضور محرم نویدکیا رقم زد و حالا پس از یک تجربه امیدوارکننده دیگر، باید دید سرمربی سپاهان وکادر فنی این تیم چه تصمیمی برای دیدار برابر استقلال گرفته اند؛ جایی که پیروزی و ثبت کلین شیت می تواند معنای زیادی برای سپاهان در ادامه فصل داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

سپاهان و استقلال فینال نیم فصل می‌شود/مطالبات زودتر پرداخت شود

دیاباته فردا برای سپاهان استارت می‌زند

 

 

تگ ها


فولادمبارکه سپاهان محرم نویدکیا فوتبال ایران سپاهان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال