راه برای آقای گلی لواندوفسکی هموار شد

برخلاف پیش‌بینی ها آژاکس شب گذشته برابر بنفیکا شکست خورد و از لیگ قهرمانان اروپا کنار رفت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، آژاکس یکی از بهترین تیم های مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا بود. شاگردان اریک تن هاگ موفق شدند در در این مرحله همه تیم ها را یکی پس از دیگری شکست داده و با کسب تمام امتیازات ممکن بالاتر از اسپورتینگ لیسبون و دورتموند به عنوان صدرنشین راهی مرحله یک هشتم نهایی چمپیونزلیگ شوند.

عملکرد آژاکس به قدری فوق العاده بود که هوادارانش را به یاد تیم سه فصل پیش انداخت؛ جایی که شاگردان اریک تن‌هاگ تا مرحله نیمه نهایی نیز پیش رفتند و شاید اگر کمی خوش شانس بودند و روی بی‌رحم فوتبال به آنها نشان داده نمی شد حتی به فینال نیز راه پیدا می‌کردند اما آژاکس در یک بازی دراماتیک مقابل تاتنهام شکست خورد تا این اتفاق رخ ندهد.

بعد از انجام قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی مشخص شد که آژاکس باید در این فصل به مصاف بنفیکا برود. در نگاه اول این قرعه چندان دشواری برای تیم هلندی به حساب نمی آمد اما آژاکس در بازی دیشب که در یوهان کرویف آره‌نا برگزار شد با یک گل از حریف خود شکست خورد تا در مجموع بازنده لقب گرفته و از لیگ قهرمانان حذف شود.

با این حال شاید حذف از لیگ قهرمانان اروپا برای ستاره ساحل عاجی آژاکس بیش از سایر بازیکنان این تیم تلخ بوده باشد. سباستین آلر 27 ساله ستاره غیرمنتظره این فصل از لیگ قهرمانان بود. او تا به اینجای رقابت‌ها 11 گل برای تیم هلندی به ثبت رسانده بود و در کنار رابرت لواندوفسکی مدعی اصلی کسب عنوان آقای گلی به حساب می‌آمد اما حذف آژاکس باعث خواهد شد که راه برای ستاره هلندی بایرن مونیخ باز‌ شود.

تگ ها


فوتبال جهان فوتبال