۵ راه برای شکست بارسلونا توسط منچستر؛ راه‌های خوشبختی سولسشر

منچستر یونایتد امشب باید برای صعود از مرحله ۱/۴ نهایی لیگ قهرمانان بارسلونا را در نیوکمپ حذف کند....

بارسلونا تا قبل از شروع دیدار امشب مقابل منچستر با ۱ گل از حریف پیش است اما یونایتدی‌ها را نباید تیمی از پیش باخته تصور کرد. اوله‌گونار سولسشر پیشتر در دیدار با PSG به همگان نشان داد راه و رسم بازگشت به بازی را به خوبی به شاگردانش آموزش داده و حالا نیز به دنبال حذف بارسلوناست اما آن‌ها برای رخ دادن این اتفاق باید ۵ کار انجام دهند.
پیکه و لنگله
مانند بازی رفت، زوج خط دفاعی بارسلونا لنگله و پیکه خواهند بود و اولین قدم برای رسیدن با گل مقابل بارسا، عبور از این دو بازیکن است. هر دو بازیکن با اعتماد به نفس خوبی بازی می‌کنند و اگر با احتمال پایینی روی نیمکت قرار بگیرند سولسشر جزو خوشحال‌ترین افراد دنیاست. لوکاکو در این بازی باید توپ را در مقابل پیکه حفظ کند و رشفورد با سرعت ویرانگرش بلای جان کاتالان‌ها شود.
خط هافبک
مک تامینای و فرد در بازی رفت و در بازی بدون توپ بسیار موفق عمل کردندو آن‌ها نگذاشتن توپ‌های مناسبی به راکیتیچ و آرتور برسد و در نتیجه بازیسازی برای مسی دچار توقف شود. منچستری‌ها می‌توانند بوسکتس را به دلیل نقش دفاعی‌تر نسبت به دیگر بازیکنان رها کنند اما راکیتیچ و آرتور باید به خوبی پرس شوند.
مالکیت توپ
حفظ توپ بالا یکی از میراث گواردیولا برای بارسلوناست. به طور پیش‌فرض دیگر همه فوتبال‌دوستان بارسا را به عنوان تیمی می‌شناسند که توپ را در اختیار دارد. در این بازی نیز سولسشر نباید به مالکیت چشم داشته باشد. آن‌ها می‌توانند با مالکیت ۲۰ درصد و زدن ۱ گل در موقعیتی مناسب کار را به پنالتی بکشانند و حریف را شکست دهند.
عدم پرس ترشتگن
در بازی رفت مشاهده کردیم منچستری‌ها انرژی زیادی برای پرس کردن ترشتگن صرف کردند و این مسئله باعث افت انرژی آن‌ها شده بود زیرا به دلیل سبک بازی بارسا ترشتگن بارها صاحب توپ می‌شود. بارسا نمی‌تواند از محوطه جریمه خودی به حریف گل بزند و این پرس کردن ثمری برای یونایتد ندارد. آن‌ها باید از این کار بیهوده دست بکشند.
فرصت طلبی
بیخیالی و بی‌مبالاتی اسم رمز منچستری‌هاست! آن‌ها در بازی با آرسنال و ولورهمپتون می‌توانستند ۴ یا ۵ گل بزنند اما هر دو بازی را باختند. به طور مشخصی منچستر سولسشر از منچستر مورینیو خلاق‌تر است اما اگر از موقعیت‌هایشان به خوبی استفاده نکنند به موفقیت نخواهند رسید. در بازی امشب نیز آن‌ها باید از هر موقعیتشان استفاده کنند تا بعدها حسرت آن را نخورند.

 

تگ ها


لیگ قهرمانان اروپا منچستریونایتد بارسلونا منچستر یونایتد بارسلونا UEFA Champions League فوتبال