راه حل قانونی برای فرار ستاره ها از سیتی

نشریه تلگراف امروز گزارش داد که ستاره های منچسترسیتی می توانند به یک بند قانونی استناد کرده و به فیفا برای جدایی از باشگاه متوسل شوند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، جمعه بود که یوفا باشگاه منچسترسیتی را به دلیل نقض فیرپلی مالی دو سال از حضور در تمام رقابت های اروپایی محروم کرد. محرومیتی بی سابقه که بسیاری را شوکه کرد.

باشگاه سیتی البته قصد فرجام خواهی دارد و باید منتظر اعلام نظر نهایی دادگاه حکمیت ورزشی(CAS) ماند. در هر صورت فعلا سیتی حق حضور در لیگ قهرمانان دو فصل پیش رو را نخواهد داشت که برای این باشگاه از هر جهت بحران زاست. 

این محرومیت سنگین بدون شک بودجه باشگاه را تحت تاثیر مستقیم خواهد گذاشت. ممکن است برخی اسپانسرها از همکاری با سیتی خودداری کنند و حتی رقم دستمزد بازیکنان نیز با کاهش مواجه شود. چنین اتفاقاتی فرار ستاره ها از سیتی را باعث خواهد شد و سران سیتی را به تکاپو برای جلوگیری از چنین فاجعه ای انداخته است. به همین دلیل روز گذشته جلسه ای در باشگاه و با حضور بازیکنان و کادر فنی برگزار شد و سران سیتی سعی کردند تا اوضاع را آرام کرده و به بازیکنان اطمینان خاطر دهند.

با این حال ستاره های سیتی می توانند به یک راه قانونی برای جدایی از باشگاه متوسل شوند. بر این اساس بازیکنانی که در قراردادشان بند پاداش مبتنی بر قهرمانی در چمپیونزلیگ را دارند، می توانند به فیفا شکایت کنند و با ارائه ادله درست، مجوز جدایی بگیرند. البته در این مورد فیفا پرونده هر بازیکن شاکی را جداگانه بررسی خواهد کرد و در صورت تایید، مجوز جدایی را صادر خواهد کرد.

برای مثال و طبق ادعای نشریه بلژیکی "HLN"،  بازیکنی مثل کوین دی بروینه به دلیل این محرومیت، تا ۱۰ درصد از دستمزدش کاهش خواهد یافت. 

البته گفته می شود که نه پپ گواردیولا و نه دیگر بازیکنان سیتی تا مشخص شدن رای دادگاه حکمیت ورزشی، قصد جدایی از سیتی را ندارند و به کار خود در این باشگاه ادامه خواهند داد.

بیشتر بخوانید:

واکنش جالب اسطوره لیورپول به احتمال پس گرفتن قهرمانی سیتی

اطمینان مسئولان سیتی؛ پپ جایی نمی رود

 

 

تگ ها


کوین دی بروین پپ گواردیولا فوتبال جهان منچستر سیتی لیگ برتر فوتبال