راه حل ونگر برای درخشش اوزیل در ترکیب آرسنال

آرسن ونگر، سرمربی فرانسوی و سابق آرسنال هنوز به درخشش مسوت اوزیل در این تیم امیدوار است....

به گزارش "ورزش سه"، مسوت اوزیل در سال ۲۰۱۳ و بعد از سپری کردن یک فصل موفق در رئال مادرید با درخواست آرسن ونگر راهی آرسنال شد و شروعی امیدوارکننده در این تیم داشت. اما هافبک خلاق آلمانی به تدریح و در سالهای اخیر دچار افت محسوسی شده و حتی فصل گذشته در بسیاری از بازی ها زیر نظر میکل آرتتا جایی در لیست توپچی ها نیز نداشت. آرسن ونگر به تشریح خصوصیات بازی اوزیل پرداخته و مدعی شد سبک فوتبال طی سالیان اخیر دچار تغییراتی شده است.

آرسن ونگر گفت: "باید بگویم که مسوت اوزیل در بین بازیکنانی جای نداشت که نظم زیادی در زمین دارند و او علاقه چندانی به تحرک هنگام بازی بدون توپ نداشت. اما اگر برخی از بازیکنان با خصوصیاتی دفاعی تر را در کنار اوزیل قرار دهید، می توانید با این مسئله مقابله کنید. مهمترین مسئله این است که بین حمله و دفاع تعادل کاملی برقرار کنید.

البته سبک فوتبال تغییر کرده و بازیکنان طی ۱۰ سال گذشته کیفیت فنی خود را از دست داده اند. در حال حاضر قدرت فیزیکی برای یک بازیکن مهمتر از تکنیک و قدرت تصمیم گیری در زمین است. حالا دیگر فوتبال معطوف به بازیکنانی با قدرت فیزیکی و جسمانی فراوان شده، اما مسوت اوزیل همچنان می تواند دوران حرفه ای خود را در آرسنال نجات داده و در این تیم نمایش درخشانی داشته باشد."

تگ ها


آرسن ونگر مسوت اوزیل آرسنال