راه سخت سرخ ها برای رسیدن به قله/ «یاشاسین» برازنده تراکتور شد

تیم فوتبال تراکتور تبریز با وجود فراز و نشیب های فراوان به قهرمانی در جام حذفی فوتبال کشور رسید....

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال تراکتور تبریز در حالی فینال جام حذفی را با پیروزی سه بر دو مقابل استقلال تهران پشت سر گذاشت و به قهرمانی رسید که در فصل گذشته باز هم انواع حاشیه ها را تحمل کرد.

سرخپوشان تبریزی که با حضور محمدرضا زنوزی مالک خود به ریخت و پاش هایشان در نقل و انتقالات ادامه داده بودند علاوه بر جذب بازیکنانی نظیر رشید مظاهری، محمدرضا خانزاده، میثم تیموری، رضا اسدی و خرج کردن دلار برای امثال میمبلا و مازولا، با مصطفی دنیزلی برای هدایت این تیم در فصل نوزدهم لیگ برتر به توافق رسید.

مصطفی پاشا با کارنامه ای درخشان وارد تبریز شد و توانست نتایج خوبی را در بازی های ابتدایی فصل بگیرد اما هیچ کس نفهمید چه اتفاقی برای پر افتخارترین مربی تاریخ باشگاهی فوتبال ترکیه افتاد که خیلی زود در مسیر شکست قرار گرفت و هرگز نتوانست با تراکتور به روزهای اوج بازگردد.

زنوزی که در گذشته نشان داده بود علاقه فراوان به ترکاندن بمب دارد این بار با مشاوره هایی که از کاپیتان های تیمش نظیر مسعود شجاعی، اشکان دژاگه و احسان حاج صفی گرفت با آرامش برای جانشینی دنیزلی اقدام کرد.

او ابتدا احد شیخ لاری را برای یک هفته سرمربی کرد و سپس ساکت الهامی را از ماشین سازی به تراکتور آورد تا سرخپوشان تبریزی را هدایت کند.

الهامی که در طول دوران مربیگری خود در راس کادرفنی هیچ یک از تیم های لیگ برتری حضور نداشت ناگهان به جایگاهی رسید که آرزوی بسیاری از مربیان فوتبال ایران بود. 

ساکت (که البته هرگز در کنار زمین سکوت ندارد!) نتایج خوبی را با این تیم گرفت تا سرخپوشان تبریزی حریف جدی پرسپولیس در مسیر قهرمانی لیگ برتر شوند اما با تعطیلی لیگ برتر به دلیل بیماری کرونا تراکتوری ها هم به خواب چند ماهه رفتند تا پس از شروع دوباره این بازی ها نتوانند بردهایشان را تکرار کنند.

تیمی که با وجود مصدومیت های بد موقع چند بازیکن خود رقابت های جام حذفی را جدی گرفت.

این تیم که ابتدا پاس همدان را با دنیزلی شکست داده بود توانست در سایر بازی هایش مقابل نود ارومیه، مس کرمان و نفت مسجدسلیمان به پیروزی برسد تا فینال را مقابل استقلال تهران که دربی نود و سوم را برده بودند برگزار کند.

تیمی که مزد صبوری مالک باشگاه و حمایت های بی دریغ هوادارانش با شعارهایی نظیر «عیبی یوخ» را با قهرمانی در جام حذفی چشید تا تراکتور برای دمین بار به قهرمانی حذفی برسد.

تراکتوری که حالا شایسته گفتن «یاشاسین» از سوی کارشناسان فوتبالی است و می تواند همچون دهه شصت و هفتاد بازیکنان زیادی را تحویل فوتبال ملی ایران دهد.

تگ ها


تیم‌فوتبال تراکتور فینال جام حذفی ساکت الهامی محمدرضا زنوزی