Banner

راه سخت و دشوار تراکتور برای قهرمانی در لیگ‌برتر

تیم فوتبال تراکتور در حالی وارد آوردگاه نوزدهم لیگ‌برتر نوزدهم شده است، که هواداران این تیم از بازیکنان و مربی باتجربه این تیم تنها یک درخواست دارند و آن هم قهرمانی است....

به گزارش مدال، تراکتورسازی هم مثل این روزهای سرمربی‌اش یعنی مصطفی دنیزلی پیر شده است، در حقیقت می‌توان تراکتورسازی را در لیگ برتر، یکی از تیم‌های پا به سن گذاشته حساب کرد. اصطلاح آسانسوری بودن در لیگ برتر و رفت و آمد در این لیگ و لیگ دسته اول کشور، دیگر برای تراکتورسازی معنایی ندارد. این تیم تبریزی با حمایت هوادارانش از روزی که پا به لیگ برتر گذاشته، زمان زیادی را سپری کرده است و در چند سال اخیر یکی از تیم‌های پای ثابت لیگ برتر بوده و البته مدعی. به همین جهت حالا از قدیمی‌های لیگ برتر به حساب می‌آید و روزهای تلخ و شیرین زیادی را تا رسیدن به لیگ نوزدهم سپری کرده است.
پای ثابت لیگ برتر و مدعی بودن تراکتورسازی، انتظارات هواداران را بیشتر کرده است، این روزها دیگر طاقت هواداران طاق شده است و منتظر جام قهرمانی هستند. فصل گذشته هم قول قهرمانی داده بودند اما باز هم مثل همیشه و سال‌های گذشته پیش رفت. مثل همیشه تراکتورسازی کم آورد و قهرمانی را از دست داد اما انگار هواداران در این فصل حساب ویژه‌ای روی تیمشان و البته سرمربی جدیدشان باز کرده‌اند.
تراکتورسازی در سال‌های گذشته بارها و بارها تا پای فینال رفته اما از رسیدن به قهرمانی باز مانده است. همه این اتفاقات باعث شده تا حالا هواداران این تیم همچنان منتظر قهرمانی تیمشان باشند و البته به درازا کشیدن این موضوع آنها را کم‌طاقت هم کرده است. حالا دنیزلی با کوله‌باری از تجربه روی نیمکت تراکتورسازی همیشه مدعی نشسته است و به خوبی وضعیت خود را در این تیم می‌داند. او از انتظارات هواداران تیمش باخبر است و به طور حتم می‌داند که کمترین اشتباه او در این هفته‌های ابتدایی، کارش را به مراتب سخت‌تر خواهد کرد.
تراکتورسازی هفته اول رقابت‌ها، دو امتیاز در مصاف با نفت مسجدسلیمان از دست داده است، مدعیانی مثل پرسپولیس، سپاهان، شهر خودرو و ... از تراکتور پیش افتاده‌اند و همین یک بازی و از دست رفتن 2 امتیاز حسابی هواداران را نگران کرده است. با این وجود هنوز هواداران تراکتورسازی منتظر روزهای شگفت‌انگیز تیمشان با دنیزلی هستند و این را می‌توان از استقبال آنها از تمرینات و بازی‌های تراکتورسازی فهمید.
با این اوصاف هفته جنجالی پیش روی تراکتورسازی و دنیزلی قرار دارد. تراکتورسازی باید به مصاف تیم برنده هفته اول رقابت‌ها و مدعی اصلی قهرمانی، یعنی پرسپولیس برود. تیمی که بعد از برانکو، حالا کالدرون را روی نیمکتش دارد و البته با بازی که در هفته اول رقابت‌ها انجام داد، نشان داد که سرمربی جدید هنوز کار خاصی در این تیم انجام نداده است و یا لااقل پرسپولیسی‌ها هنوز به مربی جدیدشان عادت نکرده‌اند و همان روال قبلی و زمان برانکو یعنی برد با حداقل گل را پیش گرفتند. در هر حال هر چه باشد پرسپولیس، پرسپولیس است بخصوص که قرار بود چند سال پیش و قبل از آمدن برانکو و رساندن این تیم به اینجا، دنیزلی روی نیمکت پرسپولیس بنشیند که هیچ‌وقت محقق نشد.
شاید بتوان گفت که مسیر و راه دنیزلی و تراکتورسازی، در هفته دوم و در رقابت با پرسپولیس مشخص خواهد شد. برد مقابل پرسپولیس در هفته دوم لیگ برتر، شاید شروع روزهای شگفت‌انگیز دنیزلی و تیمش باشد و باخت در این هفته به وضوح کم‌طاقتی هواداران تراکتورسازی را به نمایش خواهد گذاشت. از این مسأله بهتر از هر کسی دنیزلی باخبر است و حتماً برای کسب سه امتیاز به میدان خواهد رفت، بخصوص اینکه آزمون این هفته دنیزلی در تبریز و در برابر دیدگان هواداران این تیم خواهد بود.
از طرف دیگر باید اقرار کرد که تنها تراکتورسازی و دنیزلی نیستند که فرصت زیادی ندارند، بلکه لیگ نوزدهم، شاید آخرین فرصت مالک به اصطلاح خصوصی تراکتورسازی باشد. هر چند خصوصی شدن تراکتورسازی با خصوصی شدن برخی تیم‌ها مثل نفت تهران و... تفاوت فاحشی داشت اما با وجود نتایج نسبتاً خوب تراکتورسازی در سال اول خصوصی شدنش، هنوز این تیم و مالک جدید انتظارات هواداران را برآورده نکرده‌اند و حضور فردی به نام زنوزی در رأس تراکتورسازی، قطعاً به خاطر حفظ تراکتورسازی در لیگ برتر و یا حتی مدعی بودن این تیم نبوده است، بلکه انتظار از زنوزی و مدیریت جدید تراکتورسازی تنها به ارمغان آوردن قهرمانی است و اگر این اتفاق در لیگ نوزدهم رخ ندهد، مشخص نیست که چه اتفاقی در رأس مدیریتی این تیم به وقوع خواهد پیوست.
 ناگفته نماند که بر سر مالکیت واقعی این تیم در زمان واگذاری دعوا بود و کسانی مدعی مالکیت این تیم را داشتند و با شرایطی که این تیم به بخش خصوصی واگذار شد، هیچ تضمینی برای ادامه حضور زنوزی در این باشگاه در صورت عدم برآورده شدن انتظارات چندین ساله هواداران، وجود نخواهد داشت. مصاف با پرسپولیس می‌تواند شروع تازه‌ای برای تراکتورسازی، دنیزلی و زنوزی باشد و اگر روزهای شگفت‌انگیزی از این تیم شاهد نباشیم، شاید وضعیت این تیم برای همه رو به وخامت برود.

 

بیشتر ببینید:

سوژه روز: تراکتوری ها در آزمون بازی جنجالی با پرسپولیس!

تگ ها


اخبار باشگاه تراکتور بازی تراکتور پرسپولیس تراکتور پرسپولیس اخبار تراکتور تراکتور تبریز پرسپولیس تراکتور Tractor-پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال