راه‌یابی نادال و ماری به دور بعد / ویمبلدون 2017

به گزارش مدال به نقل ازتنیسفا:اندی ماری و رافائل نادال، بخت اول و چهارم قهرمانی مسابقاتویمبلدوندر سومین روز از رقابت ها با پیروزی مقابل حریفانشان به دور سوم صعود کنند ......

به گزارش مدال به نقل از تنیسفا: اندی ماری و رافائل نادال، بخت اول و چهارم قهرمانی مسابقات ویمبلدون در سومین روز از رقابت ها با پیروزی مقابل حریفانشان به دور سوم صعود کنند. یوهانا کنتا، تنیس باز بریتانیایی آزمون سختی را پشت سر گذاشت و در دیداری حساس و نزدیک موفق شد دونا وکیچ را شکست دهد. پترا کویتووا که از بخت های قهرمانی به شمار می رفت، با شکست مقابل مدیسون برنگل وداع زودهنگامی با ویمبلدون داشت.

اندی ماری، بخت نخست قهرمانی مسابقات ویمبلدون، روز گذشته بی نقص ظاهر شد و تنها با ۵ خطای غیرضروری در طول ۳ ست، داستین براون آلمانی را با نتایج (۲-۶ ۲-۶ ۳-۶) از پیش رو برداشت و راهی دور سوم رقابت ها شد. این دیدار تنها ۱  ساعت و ۳۶ دقیقه به طول انجامید. ماری در دور بعد به مصاف فابیو فونینی خواهد رفت که او نیز موفق شد ییری وسلی را در سه ست شکست دهد.

رافائل نادال، قهرمان ۲ دوره مسابقات ویمبلدون نیز کار دشواری مقابل دانلد یانگ آمریکایی نداشت و در ۳ ست متوالی (۵-۷ ۲-۶ ۴-۶) بر او چیره شد. ماتادور در مورد وضعیت خود گفت: «به نظرم دارم کارها را درست انجام می دهم، اما نمی دانم چقدر می توانم در جدول پیش بروم.»

دارنده ۱۵ عنوان گرند اسلم که در صورت رسیدن به فینال مسابقات، جایگاه نخست تنیس مردان را بار دیگر تصاحب خواهد کرد، در مورد این موضوع گفت: «الان واقعا در موردش فکر نمی کنم، اما چیزی که قبلا بارها گفتم را تکرار می کنم: شک و تردیدها خوب هستند و باعث می شوند شما فکر نکنید خیلی خوب هستید؛ باعث می شوند شما به حریف خود احترام بگذارید و برای پیشرفت انگیزه داشته باشید.»

گزیده دیدار نادال – یانگ در دور دوم ویمبلدون

کی نیشیکوری ژاپنی اما برای صعود به مرحله ی بعد مجبور شد ۳ ساعت و ۱۵ دقیقه بجنگد؛ وی در نهایت سرگی استاخوفسکی اوکراینی را در ۴ ست شکست داد. ژیل مولر، حریف احتمالی رافائل نادال در دور چهارم نیز با وجود اینکه ۲ بار تا آستانه ی شکست پیش رفت، ولی در پایان موفق شد در ۵ ست (ست پایانی ۷-۹) لوکاس روسول اهل چک را شکست دهد.

در سایر دیدارهای مهم، جو-ویلفرید سونگا، تنیس باز فرانسوی در ۳ ست از سد سیمونه بوللی گذشت، مارین چیلیچ با نتیجه مشابه بر فلوریان مایر آلمانی غلبه کرد و روبن بملمانز ۵ سته در برابر دنیل مدودف روس به پیروزی رسید. آلیاژ بدنه، یرزی یانوویچ، سم کوئری، استیو جانسون، پائولو لورنزی، کارن خاچانوف و روبرتو باتیستا آخوت نیز موفق شدند در ۴ ست بر حریفان خود پیروز شوند.

در بخش زنان، پترا کویتووا، سید شماره ۱۱ که بسیاری او را از بخت های قهرمانی امسال می دانستند، در ۳ ست (۲-۶ ۶-۱ ۳-۶) مقابل مدیسون برنگل تن به شکست داد و وداع زودهنگامی با مسابقت داشت. این سومین تورنمنت کویتووا پس از بازگشت او به مسابقات تنیس (در پی عمل جراحی دست بر اثر حمله با چاقو) بود. تنیس باز چک که در میانه ی مسابقه وقت استراحت پزشکی گرفت، پس از بازی گفت که نمی توانسته خوب نفس بکشد و احساس خوبی نداشته است.

یوهانا کونتا، امید اول بریتانیایی ها برای کسب جام، دیداری طاقت فرسا را از سر گذراند و در نهایت توانست دونا وکیچ کروات را در ست سوم با نتیجه ۸-۱۰ شکست دهد و به مرحله ی سوم برسد. این نخستین حضور وی در دور سوم ویمبلدون در شش تلاش گذشته اش است.

در سایر دیدارهای بخش زنان، سیمونا هالپ، بخت دوم قهرمانی در برابر بئاتریز حداد مایا به راحتی در دو ست به پیروزی رسید. هدر واتسون نیز با همین نتیجه سواستووا را شکست داد. ویکتوریا آزارنکا موفق شد النا وسنینا، بخت ۱۵ـم قهرمانی را از پیش رو بردارد. یلنا اوستاپنکو، قهرمان گرند اسلم آزاد فرانسه توانست در ۳ ست فرانسوا آباندای کانادایی را مغلوب سازد. دومینیکا سیبولکووا در ۲ ست بر جنیفر بریدی آمریکایی غلبه کرد. شوایی پنگ به راحتی کارلا سوارز ناوارو را درهم کوبید. الینا اسویتولینا در ۵۰ دقیقه فرانچسکا اسکیاوونه را برد. نائومی اوساکا، باربارا استریتسووا را شکست داد و کارینا ویتهفت آلمانی در ۳ ست از سد آریانا سابالنکا گذشت.

 

تگ ها


اخبار روز تنیس ویمبلدون تنیس