راکیتیچ: بوفون شایستگی حضور در جام جهانی 2018 را داشت؛ مسی منحصر به فرد است

ایوان راکیتیچ، هافبک باشگاه بارسلونا پیش از بازیمقابل یوونتوسدر هفته پنجم لیگ قهرمانان اروپا، در کنفرانس مطبوعاتی حاضر شد و پیرامون شرایط تیمش صحبت کرد ......

 ایوان راکیتیچ، هافبک باشگاه بارسلونا پیش از بازی مقابل یوونتوس در هفته پنجم لیگ قهرمانان اروپا، در کنفرانس مطبوعاتی حاضر شد و پیرامون شرایط تیمش صحبت کرد. راکیتیچ درباره موضوعاتی مهمی از جمله تمدید قرارداد لیونل مسی و عدم حضور جانلوییجی بوفون در جام جهانی صحبت کرد. راکیتیچ درباره خوب بازی نکردن بارسلونا نیز تصریح کرد، ترجیح می دهد تیمش در همه بازی ها درخشان بازی نکند اما به پیروزی برسد.

به گزارش AS، صحبت های راکیتیچ در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی با یوونتوس، به شرح زیر است:

در باشگاهی که ما هستیم، هر بازی مهم است. ما به این رقابت علاقه داریم و ذهنیتمان واضح است. ریتم قدرتمندانه ای داریم. هر چهار روز یک بار بازی می کنیم. آرامش بیشتری در بازی های پیش رو خواهیم داشت.

باید واقع بین باشیم. یوونتوس در بازی فصل گذشته شایسته بود اما فوتبال همیشه به شما فرصت می دهد. از آن بازی درس گرفتیم. در ورزشگاهی بازی می کنیم که جو جذابی دارد. این رقابتی است که ما آن را خیلی دوست داریم. اشتیاق چشمگیری برای انجام این بازی داریم.

در حال حاضر در وضعیت بدی قرار نداریم. 100 درصد به هم تیمی هایم اعتماد دارم و در سطح بالایی هستیم. بازی سختی را پشت سر گذاشتیم و مقابل حریفمان (لگانس) به پیروزی رسیدیم. خواهیم دید در ژانویه چه اتفاقی رخ می دهد. ذهنیت ما این است که در همه بازی ها به پیروزی برسیم و در صدر جدول باشیم.

انتقاد از یوونتوس؟ با تمام احترام به یوونتوس، ما به اندازه کافی دغدغه داریم. باید به خودمان فکر کنیم. اگر آن ها یک بازی را در سری آ باخته اند، به این معنی نیست که قدرتشان را از دست داده اند. انتظار یک بازی سخت را مقابل یکی از بهترین تیم های اروپا داریم. می خواهیم در صدر باشیم و برای پیروزی اینجا هستیم.

بازی فصل گذشته؟ گفتم که از بازی فصل گذشته درس گرفتیم. یوونتوس در نیمه اول روی دروازه ما فشار آورد. باید اتفاقاتی که در زمین رخ می دهد را کنترل کنیم و صبور باشیم. مقابل تیم با تجربه ای بازی می کنیم که می داند چگونه بازی را مدیریت کند. باید نشان بدهیم در مسیر درستی قرار داریم.

بارتومئو و مسی؟ گفته ام که همه چیز خوب است. به رئیس باشگاه و لئو اعتماد دارم. مسی بهترین بازیکن تیم ماست و می دانم می خواهد با ما باشد. نمی توان بگویم او 100 درصد در بارسلونا می ماند. این تصمیمی است که لئو باید اتخاذ کند. می خواهم با مسی بازی کنم؛ فردا و پنج سال دیگر. او منحصر به فرد است. بیایید او را خسته نکنیم. کاری که ما باید انجام بدهیم، این است که همه عشق و حمایتی که مسی لازم دارد را در اختیارش قرار بدهیم. امیدوارم لئو تا پایان فوتبالش در بارسلونا بماند.

لیگ قهرمانان؟ ما متوجه شده ایم لیگ قهرمانان مهم ترین لیگ است؛ لیگ قهرمانان متفاوت است. خوش شانس بودم که یک بار فاتح این لیگ شدم و می خواهم تعداد دفعات بیشتری این کار را انجام بدهم. طی صحبت هایی که با مودریچ در تیم ملی انجام دادم، به این نتیجه رسیدیم که چیزهای بیشتری می خواهیم. فشار لیگ قهرمانان مثبت است.

عدم حضور ایتالیا و بوفون در جام جهانی؟ می خواهم جایگاهی که در جام جهانی دارم را به بوفون بدهم. زمانی که هر کودکی تیمی انتخاب می کند، بوفون را در دروازه تیمش قرار می دهد. کلمات نمی توانند توصیف کنند عدم حضور او در جام جهانی چقدر تأسف وار است. حضور در جام جهانی آروزی او بود و شایستگی اش را داشت. بازی کردن مقابل بوفون یک افتخار است. برای ایتالیا در آینده آرزوی بهترین ها را می کنم.

اوزیل؟ هر بازیکنی که به بارسلونا می آید، بسیار خوب است. فقط می توانم بگویم 100 درصد به هم تیمی هایم اعتماد دارم. اگر کسی به تیم بیاید، به او خوش آمد می گوییم. من کار خودم را انجام می دهم و به هم تیمی ها و باشگاهم کمک می کنم. اگر کسی بیاید، اتفاق بسیار خوبی است. اگر هم این اتفاق نیفتد، تلاش می کنیم کنار یکدیگر به موفقیت دست پیدا کنیم.

بارسلونا خوب بازی نمی کند؟ می توانیم همیشه در برخی از چیزها پیشرفت کنیم اما ترجیح می دهم هرگز درخشان بازی نکنیم و در همه بازی ها به پیروزی برسیم. تیم ها مقابل ما با شهامت بیشتری بازی می کنند و ما باید از فرصت ها استفاده کنیم. با جدایی نیمار، سبک بازی ما کمی تغییر کرد. درباره هیچ چیزی نگرانی ندارم؛ برای اینکه می توانید ببینید چند امتیاز داریم و هیچ نگرانی ای وجود ندارد. اما می توانیم بهتر کار کنیم. حتی در این باره صحبت هم کرده ایم.

فکر می کنم نسبت به بازی سال گذشته در تورین متحدتر هستیم و هیچ تیمی نمی خواهد با ما روبرو شود. فردا خواهیم دید آیا پیشرفت کرده ایم یا خیر

تگ ها


اخبار روز ایوان راکیتیچ فوتبال