راکیتیچ: خطر کرونا مهم نیست؛ لالیگا شروع شود

ایوان راکیتیچ ستاره کروات بارسلونا در مصاحبه با مارکا خواهان از سرگیری رقابت های فوتبال در اسپانیا شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، نزدیک به دو ماه است که به دلیل شیوع کرونا تمامی رقابت های ورزشی در اسپانیا و دیگر نقاط اروپا به تعویق افتاده است. برخی کشورها مثل هلند و فرانسه لیگ فوتبال خود را نیمه تمام گذاشتند ولی تا به امروز در اسپانیا، ایتالیا، آلمان و فرانسه اراده بر این است که فوتبال از سر گرفته شود هرچند هنوز زمان مشخصی برای آن تعیین نشده است.

در آلمان قرار بود از ۲۰ اردیبهشت بوندسلیگا از سر گرفته شود ولی گویا هنوز توافق عمومی بر سر این مساله وجود ندارد. در اسپانیا نیز از دوشنبه پیش رو تیم ها اجازه دارند تا به صورت محدود و در گروه های کوچک، تمرینات را شروع کنند.

ایوان راکیتیچ ستاره بارسا از جمله کسانی است که معتقد است فوتبال باید برگردد. او به مارکا گفت:« من می خواهم بازی کنم. واضح است که فوتبال باید با حداکثر تضمین های لازم از سر گرفته شود ولی واقعیت این است که نمی توان ۱۰۰ درصد  تضمین داد. معتقدم همان خطری که من به عنوان فوتبالیست را تهدید می کند، یک کارگر یا یک فروشنده سوپرمارکت را هم تهدید می کند. یک فروشنده که در روز با تعداد زیادی در ارتباط است، در معرض خطر بیشتری هم قرار دارد. نباید بین من و او تمایز قائل شد. من حاضرم خطر ابتلا را بپذیریم و به تمرینات برگردم.

همین حالا از هواداران فوتبال هم اگر سوال کنید، آنها هم موافق شروع مجدد بازی ها هستند. ما فوتبالیست ها باید یک الگو باشیم و کاری کنیم که مردم بار دیگر از لذت فوتبال بهره مند شوند. من از همه کسانی که در این شرایط مشغول کار هستند، حمایت می کنم و قصد دارد به آنها ملحق شوم.»

راکیتیچ ادامه داد:« بدون هیچ تردیدی حاضرم ریسک ابتلا به کرونا را قبول کنم. معتقدم برای یک ورزشکار، احتمال ابتلا بسیار اندک است اما همچنین برای همدردی با کسانی که از روز اول و با وجود شیوع ویروس، در حال کار و خدمت به من و شما هستند.»

بیشتر بخوانید:
ادعای لاپورتا؛ مسی بدون دردسر با بارسلونا تمدید می‌کند
پوچتینو: یک روز با تاتنهام قهرمان می‌شوم
اینتر پیروز نبرد با یوونتوس برای جذب ستاره ایتالیایی 

تگ ها


ایوان راکیتیچ فوتبال جهان کرونا بارسلونا ایوان راکیتیچ بارسلونا لالیگا فوتبال