رایزنی برای ورود بانوان به ورزشگاه‌ها/ تاج بدنبال راهکار

رئیس فدراسیون فوتبال در کنار همه مسائلی که این روزها پیش ‌روی خود می‌بیند به دنبال بررسی مسئله ورود بانوان به ورزشگاه‌هاست....

به گزارش مدال، در جریان فینال لیگ قهرمانان آسیا در فصل گذشته جانی اینفانتینو رئیس فیفا وقتی وارد تهران شد یکی از موارد مهم برای حضورش در تهران و تماشای فینال لیگ قهرمانان آسیا را بررسی حضور بانوان در ورزشگاه ها ایران عنوان کرده بود.
مسئله ای که این روزها به صورت جسته و گریخته سر زبانهاست. در طول سالهای گذشته عدم حضور بانوان در ورزشگاه های فوتبالی به یک مطالبه از سوی برخی از بانوان علاقه مند تبدیل شده است اما از سویی تصمیم گیری در این خصوص فقط در حیطه فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش نبوده و نیست.


این روزها خبرهایی هست که رئیس فیفا برای حل این مسئله به صورت اساسی و ریشه ای به فدراسیون فوتبال نامه نگاری کرده است و شاید خیلی از علاقه مندان به این موضوع منتظر واکنش فدراسیون فوتبال هستند.
طبیعی است که با توجه به حساسیت این موضوع فدراسیون بی گدار و چشم و گوش بسته نخواهد وارد عمل شود و بی جهت بخواهد هجمه های سنگینی را به این رشته وارد کند. بی شک مسئله مالی و مدیریت و کنترل مسائل حاشیه ای در فوتبال از اولویت های مهم روسای فدراسیون است اما بحث حضور بانوان در ورزشگاه های کشور با وجود پیگیری های این روزهای فیفا به همین راحتی و بدون بررسی همه جوانب قابل حل نیست و هیچ کسی به اندازه مهدی تاج به این موضوع اشراف ندارد. با این حال تاج که به خوبی می داند پیگیری فیفا در مورد حضور بانوان را نباید بدون توجه از کنارش بگذرد در این مدت با نهادهای تصمیم گیرنده و مهم ملاقات هایی داشته تا برای حل این مسئله راهکار بدهند و نظرات خود را عنوان کنند.


موضوع حضور بانوان در ورزشگاهی که هنوز از نظر ساختاری برای خود تماشاگران مرد مسئله ساز شده بحثی نیست که بتوان با احساسی برخورد کردن آن را حل کرد و یا عده ای با هجمه و فشار در فضای مجازی یا تریبون رسانه ای خود در بوق و کرنا کرده و بخواهند با چنین فشارهایی عملکرد فدراسیون را در این خصوص زیر سوال برده و مسئولان فدراسیون در این زمینه را بی کفایت و بی توجه عنوان کنند.


قطعا و بدون شک فدراسیون فوتبال به دنبال راهکاری است که قبل از هر چیز خط قرمزهای نظام جمهوری اسلامی زیر سوال نرود و پیش از اینکه بگذارد کسانی از آب گل آلود ماهی بگیرند با فیفا برای حل این مسئله مکاتبه لازم را داشته باشد تا این اتفاق مهم مرحله به مرحله و بدون ایجاد حساسیت حل شود.


باید دید برای فصل جدیدی که برگزاری آن به دلیل کمبود زیرساخت ها در ورزشگاه ها و مطمئن نبودشان برای امنیت تماشاگران به تعویق افتاده مسئله ورود بانوان به کجا ختم می شود و آیا نهادهای ذی‌صلاح می‌توانند به تاج و یارانش در سئول همفکری بدهند یا خیر.

بیشتر بخوانید:

دخترانی که پشت فنس ها جاماندند/ورود برای عموم آزاد است به جز بانوان!

 

 

تگ ها


ورود بانوان به ورزشگاه مهدی تاج رئیس فیفا اینفانتینو لیگ برتر خلیج فارس فوتبال