رایولا: مادر لوکاکو همیشه شناسنامه به دست به تماشای بازی‌های او می‌رفت

......

 

مدیربرنامه های مهاجم تیم فوتبال منچستریونایتد ماجرای جالبی از روزهای ابتدایی دوران بازیگری این بازیکن بلژیکی تعریف کرد.

، مینو رایولا در مصاحبه ای با نشریه اکسپرسن سوئد از تداوم نژادپرستی در دنیای فوتبال گلایه و خاطره ای از دوران ابتدایی بازیکن بلژیکی خود، روملو لوکاکو را تعریف کرد.

رایولا گفت: مردم می گویند که در فوتبال دیگر خبری از نژادپرستی نیست، اما بازیکنان سیاه پوست همیشه مورد تبعیض واقع می شوند و مردم ناخودآگاه در مورد آنها نژادپرستانه رفتار می کنند. زمانی که مردم از من سؤالی درباره یک بازیکن سیاه پوست می پرسند، همیشه یکی از سؤالات آنها این است که آیا آن بازیکن مانند پوگبا، بالوتلی یا لوکاکوست. من هرگز نشنیده ام که درباره آنها بپرسند آیا او شبه تویوونن است؟ آیا شبیه ابراهیموویچ است؟ آیا شبیه بکام است؟ بازیکنان سیاه پوست همیشه در یک گروه جدا قرار می گیرند.

رایولا ادامه داد: لوکاکو همیشه یک مشکل داشت. یادم هست که مادر او به من گفت که هر بار برای تماشای بازی هایش به ورزشگاه می رفت مجبور بوده که شناسنامه پسرش را همراه خودش ببرد، چون والدین بازیکنان دیگر باور نمی کردند که روملو 12 یا 14 سال سن داشته باشد و این مشکل همیشه وجود داشت، به خصوص زمانی که او در یک بازی سه چهار گل می زد. روملو بازیکنی تنومند و از نظر فیزیکی قدرتمند است، اما مردم باور نمی کردند که او همسن و سال دیگر هم تیمی هایش یا اینکه متولد بلژیک باشد. به همین دلیل مادرش همیشه مجبور بود که شناسنامه او را با خودش ببرد.

 

تگ ها


اخبار روز روملو لوکاکو منچستر یونایتد لیگ برتر فوتبال