رای مثبت وزیر ورزش برای انتقال مدیریت شیرودی به استان تهران

مجموعه ورزشی شهید شیرودی که ۸۲ سال قدمت دارد با رای مثبت و اولیه وزیر ورزش و به منظور مدیریت و نظارت مستقیم، به اداره کل ورزش و جوانان استان تهران واگذار می‌شود....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، تا پیش از ساخت و بهره برداری از ورزشگاه آزادی (۱۳۵۳)، محل برگزاری دیدارهای خانگی تیم ملی و تیم های پرسپولیس و استقلال ورزشگاه امجدیه بود که امروزه از آن با نام مجموعه ورزشی شهید شیرودی یاد می شود.

این ورزشگاه سال ۱۳۱۷ ساخته شد و تا سال ها عنوان اولین و بزرگترین ورزشگاه فوتبال تهران را در اختیار داشت اما پس از بهره برداری از ورزشگاه آزادی و به خصوص به دلیل قرار داشتن در مرکز شهر و مسائل امنیتی حاصل از آن، برگزاری دیدارهای مهم و پُرتماشاگر فوتبال در این ورزشگاه منع شد و بدین ترتیب رونق همیشگی خود را از دست داد.

با این حال و از آنجا که مجموعه ورزشی شهید شیرودی به نوعی دربرگیرنده بخش مهمی از تاریخ ورزش کشور است، همواره اهمیت خاص خود را داشته به خصوص برای مسئولان ورزش پایتخت طوریکه درخواست تغییر و جابه جایی مدیریت آن را مطرح کرده و موافقت وزیر را هم گرفته اند.

مجموعه ورزشی شهید شیرودی همچون دیگر اماکن ورزشی متعلق به وزارت ورزش است که تا ۱۵ - ۱۰ سال پیش تحت نظارت مستقیم تربیت بدنی وقت استان تهران قرار داشت اما طی این مدت این نظارت به شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی سپرده شد.

از سه سال پیش اما اداره ورزش و جوانان استان برای انتقال و جابه جایی مدیریت مجموعه شیرودی به این اداره کل، رایزنی هایی داشت و در نهایت موفق شد طی نامه ای رسمی به وزیر ورزش، موافقت وی را برای آن بگیرد.

رضا گل محمدی مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان تهران در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه پاسخ مسعود سلطانی فر به درخواست مکتوب برای انتقال و جابه جایی مدیریت مجموعه ورزشی شهید شیرودی از شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی به این اداره کل مثبت بوده است، گفت: با وجود موافقت اولیه وزیر، انجام مراحل قانونی و قضایی آن زمان بَر است.

به گزارش خبرنگار مهر، سلب مسئولیت های همیشگی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در مورد مجموعه ورزشی شهید شیرودی در حالی با استقبال وزیر ورزش مواجه شده که اخیرا این شرکت تغییر مدیریت دوباره در این مجموعه را در دستور کار قرار داده است.

توفیق کابلی از شهریورماه سال ۹۷ مدیریت مجموعه ورزشی شهید شیرودی را عهده دار شد اما به خاطر بازنشستگی قادر به ادامه این حضور نبود. جلالیان مدیریت فعلی روابط عمومی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی گزینه سرپرستی مجموعه شیرودی است.

مجموعه ورزشی شهید شیرودی دارای دو زمین فوتبال، سالن تمرین و مسابقه کشتی، کاراته، بوکس و همچنین سه استخر سرپوشیده و یک استخر روباز است. این مجموعه یکبار در سال ۱۳۸۵ بازسازی شد.

بیشتر بخوانید:

تعیین مجمع فدراسیون ورزش همگانی باوزارت ورزش است امانه برای دخالت

مدیر وزارت ورزش و سه پست همزمان/ حس مسئولیت عظیم روی دوش «عظیمی»!

 

 

تگ ها


اداره کل ورزش و جوانان استان تهران رضا گل محمدی وزیر ورزش و جوانان مسعود سلطانی فر ورزشگاه شیرودی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی