ربیعی: درست یا غلط بودن انتخاب اسکوچیچ دیگر مهم نیست

تیم فوتبال مس رفسنجان توانسته خودش را به صدر جدول رده بندی مسابقات لیگ یک برساند و در این مسیر بهترین خط هجومی را هم به خود اختصاص داده است....

به گزارش مدال، محمد ربیعی سرمربی جوان تیم فوتبال مس رفسنجان توانسته نتایج خوبی با این تیم بگیرد و علیرغم تمام مشکلاتی که در رفسنجان با آنها دست و پنجه نرم می کرد، حالا تیمش در پایان هفته ۲۴ ام با کسب ۴۹امتیاز و البته در اختیار داشتن بهترین خط تهاجمی با ۴۲ بار گلزنی، صدرنشین جدول رده بندی مسابقات شده و حاشیه امنیتی ۷ امتیازی نسبت به تیم دوم که مس کرمان است، ایجاد کرده است.


ربیعی در گفتگویی با "ورزش سه" در این رابطه می گوید:« کار حرفه‌ای نیست که به جدول نگاه کنیم. ما بازی به بازی تلاش می کنیم و پیش می رویم. سعی کردم همه تیممان این موضوع را بفهمد. قبول داریم که شانس صعود، برای خودمان البته در کنار شش هفت تیم دیگر متصور هستیم، ولی به بچه ها و همه عوامل گروهم تاکید کرده ام که نهایت جدیت را داشته باشند. این نتایج و نگاه به جدول می تواند ما را گول بزند. باید هر روز به جلو حرکت کنیم و بهترین خودمان باشیم و سعی می کنیم تا آخر این شعارمان را رعایت کنیم.»

از ربیعی در رابطه با آخرین دیدار این تیم که یک دربی بود و برابر آرمان گهر سیرجان برگزار شد پرسیدیم که او اضافه کرد: « بازی بسیار خوبی است و هر دو تیم بسیار جنگنده بودند. موقعیت های روی دروازه های هر دو تیم زیاد بود. تیم آرمان گهر هم بازی بسیار خوبی انجام داد و به نظرم هر کسی در ورزشگاه بود، فکر می کنم از دیدن یک بازی تهاجمی و یک دربی زیبا لذت برد.

از ربیعی در رابطه با مشکلاتی که در طول فصل در رفسنجان با آنها درگیر بوده پرسیدیم که این مربی اینگونه به این موضوع واکنش نشان داد و بیان کرد:« سعی کردیم حرفه ای فکر کردنِ کلام و ایده را با هم جاری کنیم. خوشحالیم از اینکه این تیم توانسته در دل مردم جا باز کند و پس از سال ها استادیوم رفسنجان مملو از هوادار می شود. برای شهری که خدمات زیادی به کشور داشته است، فکر می کنم بعد از این همه سال، حق دارد که یک تیم در لیگ برتر داشته باشد و شور و نشاط و هیجان در میان مردم ادامه دار شود. ما خوحشالیم که توانسته ایم تا اینجای فصل این حس را در مردم ایجاد کنیم و امیدواریم ادامه دار هم بشود.

مربی ۳۸ ساله تیم فوتبال مس رفسنجان که پیش از دوران مربیگری دست به قلم هم بوده و در روزنامه های ورزشی مقالاتی در تحلیل بازی ها منشتر می کرد، در رابطه با کیفیت فنی لیگ یک نیز توضیح داد:« کیفیت فنی لیگ بالاتر از سال های قبل است. دلیل هم اینکه هفت، هشت تیم برای صعود می جنگند و پنج، شش تیم برای نیفتادن. فصل قبل شرایط طوری شده بود که افتادن دو تیم مشخث شده بود و چند تیم هم راه خودشان را برای کسب قهرمانی جدا کرده بودند، اما در لیگ امسال اینطور نیست و من این را نشان پویایی می دانم. واقعا از سازمان های ذی ربط می خواهم که بیشترین نظارت را در هفته های آتی داشته باشند تا لیگ روند سالمی را پیگیری کند.

آخرین سوال از سرمربی مس رفسنجام در رابطه با انتخاب اسکوچیچ بود که او عنوان کرد: « در انتخاب سرمربی تیم ملی همیشه اختلاف نظر وجود دارد. اجازه بدهید نظرم را نگویم. همه فوتبالی ها نظریاتی دارند، ولی در برهه کنونی چیزی که به فوتبال ما، آینده فوتبال ما و فوتبال ملی ما کمک می کند، حمایت همه جانبه است تا در راه پرمخاطره ای که در پیش رو دارد، از این پیچ سخت عبور کرد. در آینده می شود در مورد اختلاف نظرها صحبت کرد. همیشه بهتر است یک سیستم در یک جایی ایجاد شود نه یک سبک. این کار هم برنامه محور و زمان بر است. به نظرم عزیزانمان در فدراسیون باید خیلی موارد را پیش بینی کنند تا در آینده در طول یک تورنمنت اینقدر وارد نوسان نشویم و اینقدر پاردوکس میان اهالی فوتبال ایجاد نشود. به هر ترتیب هر چقدر اتحاد بیشتر شود، در مسیر بهتر پیش می رویم. در مجموع الان خوب نیست در مورد درست بودن یا غلط بودن انتخاب اسکوچیچ بگوییم و بهتر است فکر کنیم چطور می توانیم وفاق ایجاد کنیم و امیدوارم تیم ملی هم دست پر از این شرایط بیرون بیاید و به جام جهانی فوتبال هم برسد.

بیشتر بخوانید:
فرار پژمان منتظری به آرامش کمیاب قطر
هیچ کس از تفکرات گل‌محمدی خبر ندارد
اسکوچیچ ؛دیوار بلند بی اعتمادی فرو می ریزد؟

تگ ها


دسته یک محمد ربیعی فوتبال ایران مس رفسنجان دراگان اسکوچیچ مس رفسنجان لیگ آزادگان فوتبال