ربیعی: سپاهان تمکین می‌کند ولی شرایط مهیا نیست

پزشک باشگاه سپاهان معتقد است زیرساخت های مناسب در ایران برای از سرگیری مسابقات مهیا نیست و در واقع شرایط ایده آل برای رعایت پروتکل های بهداشتی ایجاد نخواهد شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، عباس ربیعی پزشک باشگاه سپاهان در مورد شروع دوباره تمرینات لیگ برتر اینطور حرف هایش را آغاز کرد: در بحث شروع و برگزاری تمرینات یک سری ملاحظاتی هست که باید رعایت شود. من پروتکل های کشور کره جنوبی "کی لیگ" و لیگ آلمان را مطالعه کرده ام. البته خانم هراتیان برای تمام پزشکان لیگ این دفترچه بهداشتی را فرستاده اند. ما یک بحثی به اسم ایده آل داریم و یک چیزی که ما می توانیم به آن برسیم.


ربیعی پزشک سپاهان ادامه داد: به عنوان مثال در بحث مسافرت ها، استفاده از پروازهای اختصاصی و استفاده از اتاق های یک نفره در هتل ها.


او سپس با اشاره به پروتکلی که طراحی شده و شرایط متفاوت ایران اضافه کرد: الان حساب کنید یک تیم برای مسابقه چند نفر به همراه خواهد داشت. قبلا ۲۱ بازیکن با تیم ها همراه بودند و الان که ۵ تعویض در مسابقات خواهیم داشت، تعداد بازیکنان بیشتر خواهد شد. به این ها سایر اعضای تیم نظیر کادر پزشکی، تدارکارت، ماساژورها، کادر فنی و ... را هم اضافه کنید؛ اینطوری تعداد اعضای یک تیم در سفر نزدیک به ۴۰ نفر می رسد. بعد به بحث هتل می رسیم. در ایران اصلا بعضی شهرها هتل مناسب ندارند، چه برسد به اینکه بخواهند برای هر نفر یک اتاق در نظر بگیرند؛ اصلا بحث هزینه را هم نداریم، ولی واقعا در برخی شهرها اصلا این امکان وجود ندارد و در شهرهای بزرگ هم که ۴۰ اتاق دارند، به شما ۴۰ اتاق نمی دهند.


پزشک باشگاه سپاهان اضافه کرد: بحث دیگر در رستوران ها و خطری است که در این مکان ها وجود دارد؛ البته می دانیم این عزیزان زحمت زیادی می کشند و به بهترین شکل بهداشت را رعایت می کنند. همچنین مثلا خیلی ها می خواهند در رفت و آمد، عکس یادگاری بگیرند. در مجموع می خواهم بگویم این پروتکل ها تا زمانی است که بیرون از زمین هستیم و در زمین فوتبال بازیکنان فوتبال یارگیری می کنند و دیگر دست ما نیست. پس منظور این است که یک چیز ایده آل تعریف شده که ما نمی توانیم به طور کامل آن را رعایت کنیم.


ربیعی در ادامه با اشاره به این موضوع که با تمام این اوصاف اگر تصمیمی گرفته شود، باشگاه سپاهان تمام تلاشش را برای برگزاری بازی ها به بهترین نحو ممکن به کار می گیرد، عنوان کرد: بنابراین مشکلاتی وجود دارد. طبیعتا در ستاد کرونا به این مسائل توجه می شود. به هر حال بحث در مورد کرونا یک بحث کلان است و فوتبال بخشی از آن به شمار می رود. پس اگر تصمیمی گرفته شود، اجرا می کنیم و اگر قرار شد اجرا شود، تمام تلاشمان را انجام می دهیم تا به بهترین شکل اجرایی شود. هر کاری نیاز باشد انجام می دهیم؛ در نهایت اما آن چیزی که دست یافتنی است با ایده آل متفاوت است. چیزی که وجود دارد برخی کارها را نمی توانیم انجام دهیم و برخی مسائل از دست ما با توجه به عدم وجود زیرساخت های مناسب خارج است، ولی کارهایی که از دستمان برمی آید را به بهترین شکل انجام می دهیم و به طور مثال بازیکنان را به طور کامل زیر نظر می گیریم.


او سپس با اشاره به خطرات موجود تاکید کرد: در این بین اگر در یک تیم فوتبال یک نفر ویروس کرونا بگیرد و از افرادی باشد که ناقل است ولی علامتی ندارد، می تواند به سرعت این بیماری را انتقال دهد. با تمام این ها باز هم می گوییم هر تصمیمی گرفته شود، ما انجام می دهیم.


سوال بعدی ما از پزشک سپاهان در رابطه با شرایط تیم و مصدومان بود که او به پورقاز و گولسیانی اشاره کرد و گفت: من با آقای گولسیانی به طور مداوم از طریق واتس اپ در ارتباط هستم و او در حال انجام تمرینات بازتوانی است. عزت پورقاز هم شرایط خوبی دارد. با تمام این ها اما شرایط این دو را زمانی می توانم بگویم که از نزدیک به آنها را ببینم، چون در این مدت ارتباط ما به اطلاعات رد و بدل شده واتس اپی محدود بوده است. آنچه که در جریان هستم اینکه شرایط خوبی دارند. یک نکته قطعی است و اکر بخواهند بازی کنند، جراخشان می تواند این کار را انجام دهد؛ در مورد گولسیانی پزشکش در لهستان و در مورد آقای پورقاز هم دکتر کیهانی که استاد بنده هستند و اگر قرار بر بازی باشد، باید از ایشان کسب اجازه کنیم. در مجموع این احتمال وجود دارند که این عزیزان به بازی های آخر با توجه به برنامه ای که برای شروع دوباره لیگ در نظر گرفته شده است، برسند.

بیشتر بخوانید:
​سردار آزمون و پاسخ به علاقه ناپل
پاتوسی: لطفا کمک کنید باید به محل کارم برگردم
تونی اولیویرا: فغانی را هرگز نمیبخشم و فراموش نمی‌کنم! 

تگ ها


فولادمبارکه سپاهان فوتبال ایران سپاهان فوتبال