ربیع‌خواه: امیدوارم به فینال جام حذفی صعود کنیم

محسن ربیع‌خواه بازیکن باشگاه پرسپولیس در مورد شرایط این تیم صحبت کرد...

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس گفت: به نظر من دیدار برابر سپاهان سوپرجام فوتبال ایران است و امیدوارم بتوانیم با ارائه یک بازی زیبا و تماشاگرپسند به فینال جام حذفی صعود کنیم. 
به گزارش مدال، دقایقی قبل از بازی با السد قطر و هنگام گرم کردن پرسپولیسی‌ها ناگهان کاپیتان مصدوم شد!
سیدجلال حسینی نمی‌توانست تیمش را در آخرین دیدار پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا همراهی کند و برانکو ناچارشد دوباره از آچارفرانسه استفاده کند. 
محسن ربیع‌خواه جانشین سیدجلال حسینی شد و بازی خوبی به نمایش گذاشت. شماره ۱۸ اگر خوش‌شانس بود می‌توانست زننده یک گل هم باشد که السدی‌ها شوت او را از روی خط دروازه بیرون کشیدند. شنیدن تازه‌ترین حرف‌های محسن ربیع‌خواه خالی از لطف نیست.
* آچارفرانسه واقعی پرسپولیس شدی؟!
نه بابا! من کاری نکردم. فقط به وظیفه‌ام عمل کردم. 
* ولی بازی در دفاع وسط آن هم جلوی بغداد بونجاح، بهترین گلزن لیگ قهرمانان آسیا اصلاً کار آسانی نیست! هم تو، هم بیرانوند و شجاع عالی بودید. 
شما لطف دارید. شجاع، بیرانوند و بقیه بچه‌ها سرحال بودند. 
* جوری بازی کردی که برانکو برای فصل آینده دفاع وسط نخرد!
ما سیدجلال و شجاع را داریم. محمد انصاری هم ان‌شا‌الله فصل آینده می‌آید و می‌تواند دفاع وسط بازی کند. 
* ولی تو هم نشان دادی دفاع خوبی هستی. راستش را بخواهی تو نه قد بلندی داری و نه سرزن هستی، اما به نظر می‌رسد با بازیخوانی و تیزهوشی در دفاع وسط جبران می‌کنی؟
بالاخره شجاع خلیل زاده سر‌ها را زد و بقیه بچه‌ها مثل کمال و احمد و شایان و... زحمت‌کشیدند تا گل نخوریم. البته علیرضا بیرانوند هم دو، سه تا واکنش عالی داشت. 
* تو در همین پرسپولیس جلوی الهلال عربستان و سپاهان اصفهان دفاع وسط بازی کردی. قبلاً در صنعت نفت آبادان هم سابقه بازی در این پست را داشتی؟
جلوی ذوب‌آهن هم دفاع وسط بازی کردم. در صنعت نفت آبادان هافبک دفاعی بودم. در پاس همدان یکی، دو بازی دفاع وسط بودم، اما بیشتر در همین پرسپولیس در این پست بازی کردم. 
* برانکو از عملکردت جلوی السد راضی بود؟
(می‌خندد) به نظر می‌رسید راضی باشد. همین که گل نخوردیم جای شکرش باقی است. 
* خداحافظی ژاوی هرناندز را هم خراب کردید!
من سه، چهار باری جلوی این ستاره اسپانیایی بازی کردم. ژاوی هرناندز نه تنها فوتبالیست بزرگی است بلکه انسانی بزرگتر است. او بسیار خوش‌اخلاق و متواضع است و این از همه‌چیز مهم‌تر است. 
* تو که دنبال پیراهن ژاوی نبودی؟
نه، فکر می‌کنم، چون آخرین بازی ژاوی در میادین رسمی فوتبال بود می‌خواست برای خودش نگه دارد. 
* تو که در پرسپولیس ماندنی هستی؟
من یک سال دیگر با پرسپولیس قرارداد دارم و فصل آینده هم در خدمت این تیم خواهم بود. 
* دو روز استراحت می‌کنید و بعد از آن باید برای بازی نیمه‌نهایی جام حذفی استارت بزنید. بازی در اصفهان مقابل سپاهان را چطور می‌بینی؟
واقعاً بازی سنگینی است. به نظر من این دیدار سوپرجام فوتبال ایران است و امیدوارم بتوانیم با ارائه یک بازی زیبا و تماشاگرپسند به فینال جام حذفی صعود کنیم. 
* این قانون تقسیم ۵۰-۵۰ تماشاگران دو تیم پرسپولیس و سپاهان در ورزشگاه نقش جهان هم به نفع شما شد. این‌طور نیست؟
به هرحال این قانون سازمان لیگ است. امیدوارم تماشاگران پرسپولیسی در بازی با سپاهان به ورزشگاه آمده و مثل همیشه از ما حمایت کنند. از همین‌جا دست تک‌تک طرفداران پرسپولیس را هم می‌فشارم که عمده موفقیت ما حاصل تشویق‌ها و حمایت بی‌دریغ آن‌ها بوده است.

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران لیگ قهرمانان آسیا محسن ربیع خواه پرسپولیس پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال