ربیع‌خواه: پرسپولیس در بحران نبود

محسن ربیع خواه درباره شرایط این روزهای پرسپولیس و همین طور پیروزی تیمش در داربی هشتاد و پنجم به صحبت پرداخت ......

محسن ربیع خواه درباره شرایط این روزهای پرسپولیس و همین طور پیروزی تیمش در داربی هشتاد و پنجم به صحبت پرداخت. هافبک تیم فوتبال پرسپولیس بر این باور است که تیمش فقط بر اثر یک اتفاق برابر الهلال عربستان متحمل شکست شده است و بحرانی در کار نبوده است. البته این بازیکن می گوید که قرمزپوشان تهرانی این پتانسیل را دارند که دوباره این راه را در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا بپیمایند و حتی به فینال برسند.

در ادامه گفت وگوی محسن ربیع خواه را با خبرنگار ایسنا می خوانید:

* داربی هشتاد و پنجم با پیروزی تیم فوتبال پرسپولیس برابر رقیب سنتی به پایان رسید. ارزیابی ات از این دیدار چیست؟

بازی سختی بود. در همان ابتدای بازی شرایط به گونه ای شد که توانستیم به گل برسیم و در ادامه  سه امتیاز این بازی را به دست بیاوریم. شرایط به گونه ای بود که حریف هم فشار می آورد تا گل تساوی را بزند اما ما در کارهای دفاعی خوب عمل کردیم و توانستیم دروازه تیم را بسته نگه داریم. بازیکنان جانانه تلاش کردند تا تیم نتیجه بگیرد و در پایان بازی هم جواب زحمات مان را گرفتیم.

* برانکو ایوانکوویچ در چند بازی اخیر تیمش دست به تغییر تاکتیک زده و از دو هافبک دفاعی در ترکیب تیمش استفاده می کند، ابتدا نظرت را درباره این تغییر تاکتیکی بگو و در ادامه آیا با کمال کامیابی نیا به هماهنگی لازم رسیده اید؟

این که تیم تغییر تاکتیک داده است با نظر برانکو ایوانکوویچ بوده است و من نمی توانم در این باره اظهار نظری داشته باشم. مطمئنا هر طوری که سرمربی تیم بخواهد باید بازی کنیم و هر جا که از من بخواهد برای تیمم بازی خواهم کرد اما درباره هماهنگی با کمال کامیابی نیا باید این را بگویم که بله ما به هماهنگی رسیده ایم. اگر بازی های اخیر را به دقت تماشا کرده باشید متوجه می شوید که ما آن قدر عملکرد خوبی داشتیم که کم ترین فشار به دروازه تیم ما وارد شد. امیدوارم که در ادامه بازی های لیگ هم به همین روند خوب مان ادامه بدهیم.

* پس از شکست چهار بر صفر پرسپولیس برابر الهلال عربستان، خیلی ها تصور می کردند که تیم شما وارد بحران شده است اما پیروزی بعدی نشان داد که پرسپولیس واقعا در بحران قرار ندارد. تو هم این موضوع را قبول دارید؟

بحرانی در کار نبوده است. شکست ما برابر الهلال عربستان یک اتفاق فوتبالی بود که رخ داد و برای تیم های بزرگ دنیا هم چنین موضوعی رخ می دهد. پاری سن ژرمن فرانسه چهار گل به بارسلونا اسپانیا زد و رئال مادرید هم بارها برابر تیم های مختلف متحمل شکست شده است. در دیدار ما برابر الهلال عربستان هم همین اتفاق برای ما رخ داد . یعنی ما به خاطر مسائل فوتبالی بر اثر یک اتفاق آن شکست را متحمل شدیم اما همه دیدند که پس از آن بازی چطور در بازی های بعدی پیروزی های شیرین کسب و بازی های تماشایی را به نمایش گذاشتیم.

* عملکردت در بازی با الاهلی آنقدر خوب بود که مورد توجه همگان از جمله AFC قرار گرفتی، این در حالی است که در دیدار رفت برابر الهلال آن قدر ضعیف عمل کردی که انتقادات زیادی به سمت تو وارد شد. این انتقادات تو را اذیت نمی کند؟

اصولا من به انتقادات گوش می دهم و سعی می کنم که از انتقاداتی که سازنده باشند در کارم و بازی ام استفاده کنم اما به انتقاداتی که برای تخریب مطرح می شود اهمیتی نمی دهم و سعی می کنم که فقط با تمرکز بالا کار خودم را انجام دهم. من وظیفه دارم هر جا که مربی از من خواست بازی کنم و علاوه بر اجرای دستورات تاکتیکی سرمربی بهترین عملکرد خودم را ارائه بدهم.

* روز سه شنبه باید به مصاف سایپا بروید. این بازی را چطور ارزیابی می کنید؟

سایپا تیم بسیار خوبی است که با علی دایی هم توانسته است شرایط خوبی را در لیگ داشته باشد. آن ها بسیار قدرتمند و تاکتیکی عمل می کنند و قطعا برابر ما با انگیزه مضاعفی ظاهر می شوند اما به هر حال ما سعی می کنیم که به روند خوب مان در لیگ در برابر این تیم ادامه دهیم.

* برخی معتقدند که تساوی عادلانه ترین نتیجه برای داربی هشتاد و پنجم پایتخت بود. آیا تو هم با این نظر موفق هستی؟

فوتبال همیشه این گونه است. دلیل نمی شود که اگر یک تیم بهتر بود پیروز میدان باشد، همیشه تیمی که گل برتری را بزند سه امتیاز بازی را می گیرد و این جذابیت بازی است ما هم برابر استقلال خوب کار کردیم و آن ها هم بازی خوبی را به نمایش گذاشتند اما به هر حال ما توانستیم از گل برتری مان حفاظت کرده  و در نهایت سه امتیاز بازی را کسب کنیم. در این بازی واقعا بازیکنان از جان و دل مایه گذاشتند و زحمت کشیدند و باید قدردان همه آن ها باشیم.

* پس از حذف تیم فوتبال پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا، برخی از پیشکسوتان اعلام کردند که تیم به خاطر صعود به جمع چهار تیم برتر آسیا موفقیت بزرگی را به دست آورده است و حتی پس از حذف هم انتقاداتی نسبت به پرسپولیس مطرح نشد. این موضوع به شما روحیه نمی دهد؟

چرا واقعا از همه تشکر می کنم. تیم ما واقعا مثل یک قهرمان در لیگ قهرمانان آسیا ظاهر شد. با شرایط و امکاناتی که در اختیار داشتیم صعود به جمع چهار تیم برتر آسیا افتخار بزرگی برای پرسپولیس محسوب می شد. اگر اشتباه نکنم ما فقط در دو بازی در تهران میزبان بودیم و در سایر بازی ها از حضور هواداران مان محروم شده بودیم و مثل تیم مهمان بودیم. مطمئن باشید اگر بازی برگشت الهلال عربستان در ورزشگاه آزادی انجام می شد نتیجه دیگری رقم می خورد. من مطمئن هستم که تیم ما با پتانسیلی که دارد دوباره می تواند این راه را طی کند و حتی به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.

 

تگ ها


اخبار روز پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال