Banner

ربیع‌خواه: پرسپولیس هر سال قوی‌تر از گذشته می‌شود

محسن ربیع‌خواه هافبک تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص وضعیت خود، عملکرد گابریل کالدرون سرمربی آرژانتینی سرخپوشان و دیدار برابر استقلال در هفته چهارم لیگ برتر صحبت کرد...

به گزارش مدال، وقتی برانکو از پرسپولیس جدا شد، خیلی‌ها فکر می‌کردند کار برخی بازیکنان از جمله محسن ربیع‌خواه نیز تمام شده و او هم مثل برانکو می‌رود به خصوص که محسن از یک مصدومیت طولانی رنج می‌برد و در اردوی ترکیه، نتوانست به اندازه کافی در جلسات تمرینی گروهی شرکت کند، اما توانایی این بازیکن در انجام بازی در چند پست، گابریل کالدرون را مشتاق به ادامه همکاری کرد. ربیع‌خواه نیز در تهران، قرارداد مالی خود را تمدید کرد.  صحبت‌های این بازیکن را می‌خوانید:
ابتدا از وضعیت خودت بگو. اوضاع خوب پیش می‌رود؟
بله قبل از شروع فصل به دفتر باشگاه رفتم و قراردادم را تمدید کردم. هیچ مشکلی با این موضوع نداشتم و خودم هم می‌خواستم بمانم. در اردوی ترکیه هم تمرینات بسیار خوبی داشتم و در نهایت، شرایطی پیش آمد که منجر به ادامه همکاری شد. البته از همان ابتدا هم خبری در مورد جدایی من مطرح نبود.
در مورد تیم این فصل پرسپولیس حرف‌های زیادی مطرح می‌شود. خودت چه نظری داری؟
حقیقت این است که تیم بسیار خوبی داریم. در یک کلام باید بگویم پرسپولیس هر سال قوی‌تر از گذشته می‌شود، چون ما راه خودمان را پیدا کرده‌ایم و می‌خواهیم بهترین عملکرد را در هر فصل به نمایش بگذاریم. برای همه پرسپولیسی‌ها، این موضوع از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که در هر سال، مدعی اصلی قهرمانی باشیم. همه می‌دانند قهرمان شدن چقدر سخت است، اما حفظ و تداوم قهرمانی سخت‌تر هم می‌شود. ما این کار سخت را به خاطر اتحاد و همدلی که در تیم وجود داشت به بهترین شکل ممکن پشت سر گذاشتیم و حالا هم امیدواریم این اتحاد در فصل پیش رو، باعث رقم خوردن قهرمانی‌ها وموفقیت‌های دیگری برای تیم‌مان باشد.
به نظرت تا اینجای کار عملکرد گابریل کالدرون توانسته راضی‌کننده باشد؟
او یک مربی باکلاس و خوش‌فکر است که با همه بازیکنان به یک شکل برخورد می‌کند و توانایی آن را دارد که تیم‌مان را به موفقیت‌های بیشتری برساند. در کنار کالدرون، همه ما امیدوار به کسب نتایج خوب هستیم و ان‌شا‌ءا... باز هم بتوانیم هواداران را خوشحال کنیم. کالدرون خیلی تلاش می‌کند. او معمولاً زودتر از همه به محل تمرین می‌آید و دیرتر از بقیه از تمرین می‌رود. این موضوع به بازیکنان هم انگیزه می‌دهد تا پا به پای سرمربی تیم حرکت کنند. این حق طرفداران پرسپولیس است که همیشه شاد باشند زیرا همواره با تمام وجودشان تیم‌مان را تشویق می‌کنند.
در مورد نیمکت‌نشینی خودت هم صحبت می‌کنی؟
باید بگویم من بازیکنی نیستم که به تصمیمات کادر فنی اعتراض کنم. همیشه خود را جزئی از تیم می‌دانم و تابع تصمیمات کادر فنی هستم. در بازی اول مقابل پارس جنوبی، فرصت بازی کردن داشتم که همین موضوع برایم امیدوارکننده است زیرا ثابت شد یکی از بازیکنان مورد اعتماد تیم هستم و هر‌گاه کادر فنی صلاح بداند، به من هم بازی می‌دهد. تیم ما قائم به فرد نیست و مربیان هم می‌دانند چطور باید از مهره‌های خود استفاده کنند.
شکست برابر تراکتور برای هواداران تلخ بود. این موضوع می‌تواند شما را از راهی که شروع کردید، دور کند؟
البته ما در بازی اول مقابل پارس جنوبی جم که انصافاً تیم خوبی هم بود، به برد رسیدیم، اما در بازی قبلی مقابل تراکتور باختیم. شکست در هفته دوم بود و حالا می‌خواهیم در ادامه فصل، این برد را جبران کنیم. امتیازات هر بازی برای‌مان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و قطعاً شکست برابر تراکتور را جبران خواهیم کرد هر چند حق ما در این بازی، حداقل کسب تساوی بود.
و بازی با صنعت نفت آبادان و سپس استقلال...
طبق گفته کادر فنی، باید بازی به بازی جلو برویم به همین دلیل تمام تمرکزمان معطوف به بازی با صنعت نفت است. باید در مقابل این تیم که نتایج خوبی هم کسب کرده، بهترین نمایش را داشته باشیم و با روحیه خوب، ان‌شا‌ءا... به دیدار استقلال برویم. فعلاً فقط باید تمرکزمان روی بازی هفته سوم باشد.

بیشتر بخوانید:

فوتبال تحت فشار ذخیره‌های پرسپولیس

تگ ها


پرسپولیس محسن ربیع خواه گابریل کالدرون تراکتور دربی 90 لیگ برتر فوتبال ایران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال