Banner

رتبه دست نیافتنی ورزش ایران در المپیک لندن با طلای هفتم!

با تائید رسمی دو مدال طلای دیگر برای ایران در المپیک لندن، ایران به رتبه دوازدهم جدول رده بندی مدال های المپیک تابستانی بیادماندنی 2012 صعود خواهد کرد....

به گزارش مدال، با وجود اینکه ۷سال از بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن می گذرد، اما هنوز استخراج طلا از این بازی ها برای ورزش ایران ادامه دارد و کشف دوپینگ رقیبان در رشته هایی که ایران به مدال های نقره و برنز رسیده بود، باعث صعود عجیب ایران در جدول رده بندی شد و البته نتایج المپیک لندن را به یک نتیجه رویایی و دست نیافتنی در تاریخ تبدیل کرد.
آزمایش مجدد تست های دوپینگ ورزشکاران در المپیک لندن به سود ورزش ایران تمام شده و باعث شد ورزشکاران ایران به حق خود بعدازسالها برسند. پیش از این مدال طلای سعید محمدپور و نقره کیانوش رستمی به دلیل دوپینگ رقبای شان تائید رسمی شده بود و حتی خود سایت بازی های المپیک لندن این تغییر جایگاه را اعمال کرد.
اکنون نیز باید منتظر اعمال طلای نواب نصیرشلال در وزنه برداری و اخیرا کمیل قاسمی در کشتی آزاد باشیم و زمانی که این اتفاق رخ دهد کشور ایران در جدول رده بندی مدالی بعد از کشور ژاپن در رده ۱۲ بازی ها قرار می گیرد که رتبه ای تاریخی و تقریبا دست نیافتنی خواهد بود. رده بندی مدالی بازی های المپیک لندن با اضافه شدن دو طلای جدید ایران به شرح زیر شده است:

 

 

 

بیشتر بخوانید:
کمیل قاسمی دومین کشتی‌گیر پرافتخار ایران در المپیک شد

تگ ها


المپیک المپیک لندن المپیک ۲۰۱۲ المپیک