رجبی با شکست مقابل روسیه حذف شد

به گزارش مدال و به نقل ازخبرگزاری فارس، بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان 2017 با حضور 973 تکواندوکار از 183 کشور از روز شنبه (3 تیرماه) در سالن تی وان آرنا موجو آغاز و تا روز جمعه (9 تیرماه) ادامه دارد ......

به گزارش مدال و به نقل ازخبرگزاری فارس، بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان 2017 با حضور 973 تکواندوکار از 183 کشور از روز شنبه (3 تیرماه) در سالن تی وان آرنا موجو آغاز و تا روز جمعه (9 تیرماه) ادامه دارد ...

به گزارش مدال و به نقل از خبرگزاری فارس، بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان 2017 با حضور 973 تکواندوکار از 183 کشور از روز شنبه (3 تیرماه) در سالن «تی وان آرنا» موجو آغاز و تا روز جمعه (9 تیرماه) ادامه دارد. فردا (چهارشنبه) و در پنجمین روز این مسابقات، رقابت های مرحله مقدماتی اوزان 73- کیلوگرم گروه زنان و 87- و 87+ کیلوگرم گروه مردان برگزار می شود.

سجاد مردانی در وزن 87+ کیلوگرم تکواندوکار سنگین وزن کشورمان پس از یک دور استراحت در نخستین گام به مصاف "دافید ساندرس" نماینده فنلاند رفت. این مبارزه در راند اول با نتیجه یک بر صفر به سود ملی پوش کشورمان تمام شد. در راند دوم نیز سجاد مردانی با نتیجه 9 بر 4 "تیمو هینو" از فلاند را شکست داد. این دیدار در پایان راند سوم با نتیجه 8 بر 6 به سود مردانی به پایان رسید. نماینده سنگین وزن کشورمان در سومین مبارزه خود به مصاف روسلان ژاپاروف قزاقستانی رفت. این دیدار در راند اول با نتیجه سه بر یک به سود مردانی به پایان رسید. در راند دوم مردانی بازی را با نتیجه 5 بر سه واگذار کرد. در راند سوم هم مبارزه با نتیجه 6 بر 6 به پایان رسید و کار به راند طلایی کشید. مردانی در راند طلایی 8 بر 6 حریف خود را شکست داد.

امروز سعید رجبی تکواندوکار وزن هفتم کشورمان با شکست نمایندگان نیوزلند و کوبا به مرحله سوم راه یافته است. رجبی در دومین مبارزه خود به مصاف "لاورین" از روسیه (رنکینگ یک) رفت. این دیدار در راند اول با نتیجه 5 بر صفر به سود رجبی به پایان رسید. نماینده کشورمان در راند دوم نیز بازی را با نتیجه 10 بر یک واگذار کرد. این دیدار با نتیجه  20 بر4 رجبی شکست خورد و از گردونه رقابت ها حذف شد.

در ادامه مسابقات امروز(چهارشنبه) زهرا پوراسماعیل نماینده وزن 73- کیلوگرم ایران، در نخستین گام «ساندرا وانگاس» از کلمبیا را با نتیجه 8 بر سه شکست داد و به دور دوم راه یافت. پوراسماعیل دور دوم با نتیجه 15 بر 2 مقابل نماینده هلند شکست خورد و از گردونه مسابقات حذف شد.

لازم به یادآوری است، تیم ملی تکواندو مردان با ترکیب 8 هوگوپوش و تیم ملی بانوان نیز با ترکیب 6 ملی پوش راهی مسابقات جهانی کره جنوبی شده است که تا به امروز آرمین هادی پور به نشان نقره و مسعود حجی زواره هم به نشان برنز دست یافته اند. ناهید کیانی، ملکیا میرحسینی، اکرم خدابنده، ابوالفضل یعقوبی، فرزان عاشورزاده  و سعید رجبی هم از دور رقابت ها حذف شده اند.