رحمتی: از قبل یاد گرفتم فیرپلی انجام ندهم!

سرمربی تیم شهرخودرو گفت: دلیل باخت تیم هم من بودم و به هر جایی هم لازم باشد، جواب پس می‌دهم.&#۱۶۰;...

به گزارش "ورزش سه"، سیدمهدی رحمتی، سرمربی شهرخودرو در نشست خبری بعد از شکست تیمش مقابل پیکان اظهار داشت: اول از همه باید بگویم یکسری چیزها را باید یاد بگیرم. درست است من مدرک مربیگری ندارم. منتظر این هستم که کلاس‌ها شروع شود و در آن شرکت کنم تا مربیگری یاد بگیرم، اما فکر می‌کنم من باید یکسری چیزهای دیگری را هم که در فوتبال دیدم، به مربیگری‌ام اضافه کنم. 


وی در پاسخ به این سوال که شفاف تر درباره مسائلی که مدنظرش است صحبت کند، عنوان کرد: شما خودتان دیدید چه اتفاقاتی افتاد. حتما من باید شفاف صحبت کنم؟ من عادت دارم احترام بزرگترم را نگه دارم و حتی اگر ببازم و بروم با سرمربی حریف دست بدهم؛ چه برسد که برنده باشم و این کار را نکنم. ما باید سعی کنیم به کسی که جوانتر است و تازه وارد یک صنفی می شود، چیزهای جدیدی یاد دهیم. 


سرمربی تیم شهرخودرو که اشاره به نام تارتار نمی کرد، در ادامه گفت: فکر می کنم یک بار بازی مس کرمان و راه آهن بود که ما داشتیم روبرو هم بازی می کردیم و آنجا من یک چیزی یاد گرفتم. اینکه اگر بازیکنی خودش را زمین می اندازد، فیرپلی انجام ندهم! این را از سرمربی تیم حریف یاد گرفتم. امروز هم بازیکنان حریف خودشان را زمین می‌انداختند و ما فیرپلی نکردیم. ما هم اگر افتادیم زمین، هیچی برایمان فیرپلی نکند. فوتبال مردانه است و اگر قرار باشد که برخورد نباشد و تنه به تنه شدن نباشد، می‌نشینیم و منچ بازی می‌کنیم. 


رحمتی ادامه داد: قرار نیست من کنار خط اشاره کنم و بازیکنی زمین بیفتد یا بلند شود! فکر می‌کنم این کارها قشنگ نیست و بهتر است که فوتبال بازی کنیم. به جای اینکه دنبال سه امتیاز باشیم، باید دنبال اخلاق و فوتبال باشیم. من کلاس مربیگری نرفتم، اما در ۲۰ سالی که فوتبال بازی کردم، از این کارها نکردم. 


وی در پایان گفت: من تا روزی که زنده باشم و مسئولیت این تیم را برعهده داشته باشم، چه بعد از برد و چه بعد از باخت به نشست خبری می آیم و مسئولیت همه چیز را به گردن می‌گیرم. بازیکن‌های تیم من زحمت کشیدند و دلیل باخت تیم هم من بودم. به هر جایی هم لازم باشد، جواب پس می‌دهم.

تگ ها


سید مهدی رحمتی شهر خودرو