رحیم استرلینگ؛ الماس درخشان تیم گواردیولا

رحیم استرلینگ موفق شد با ثبت یک هت‌تریک در بازی امروز، به مرز ۵۰ گل زده برای سیتیزن‌ها برسد...

رحیم استرلینگ موفق شد با ثبت یک هت‌تریک در بازی امروز، به مرز ۵۰ گل زده برای سیتیزن‌ها برسد

به گزارش مدال، منچسترسیتی در اولین دیدارش در فصل 2019/20 لیگ برتر انگلیس موفق شد با نتیجه 5-0 در زمین وست هم یونایتد به پیروزی دست یابد.

رحیم استرلینگ وینگر 24 ساله سیتیزن ها در این دیدار زننده گل‌های دوم، سوم و پنجم تیمش بود، تا اولین هت‌تریک لیگ برتر انگلیس در فصل 2019/20 به نام این بازیکن ملی‌پوش به ثبت رسد. بدین ترتیب استرلینگ به هشتمین بازیکن تاریخ لیگ برتر بدل شد، که در هفته اول مسابقات موفق به ثبت هت‌تریک می شود. دیدیه دروگبا مهاجم چلسی در جریان دیدار مقابل وست برومویچ در فصل 2010/11 آخرین بازیکنی بود که در هفته اول لیگ برتر موفق به هت‌تریک شده بود.

گل دوم استرلینگ در این دیدار، پنجاهمین گلش برای منچسترسیتی در تاریخ لیگ برتر بود و با احتساب گل سوم، وی مجموعاً 51 گل در 132 بازی در لیگ برتر با پیراهن منچسترسیتی به ثمر رسانده است. با احتساب 18 گل استرلینگ با پیراهن لیورپول در 95 در لیگ برتر، وی مجموعاً 69 گل در 227 بازی اش در لیگ برتر به ثمر رسانده است. بهترین عملکرد فردی وی در فصل 2017/18 ثبت شد که 18 گل توسط این بازیکن به ثمر رسید.

پس از سرخیو آگوئرو (165)، یحیی توره (62)، کارلوس توز (58) و داوید سیلوا (54)، رحیم استرلینگ با 51 گل، پنجمین گلزن برتر سیتی در تاریخ لیگ برتر است. ادین ژکو (50) دیگر بازیکنی است که موفق به ثبت 50+ گل در تاریخ لیگ برتر با پیراهن سیتی شده است.

درخشش الماس تراش‌خورده تیم گواردیولا در همین هفته آغازین، نوید فصل درخشان دیگری را به هوادان سیتی خواهد داد.

اخبار مرتبط:

منچسترسیتی 5 - ۰ وستهام؛ نمایش ۵ ستاره با درخشش استرلینگ

تگ ها


هت‌تریک استرلینگ پپ گواردیولا سیتیزن‌ها فوتبال جهان