رخ به رخ؛ استقلال – صنعت نفت؛ بیزار از تساوی!

استقلال در هفته پنجم میزبان صنعت نفت است....

به گزارش ورزش سه، تیم های استقلال تهران و صنعت نفت آبادان در چارچوب هفته پنجم لیگ برتر از ساعت ۱۵ روز دوشنبه هفدهم آذر ماه به مصاف هم خواهند رفت. در ادامه نگاهی داریم به وضعیت فعلی دو تیم در لیگ برتر و تقابل های قبلی شان در لیگ برتر.

وضعیت دو تیم در لیگ بیستم:
استقلال که موفق به شکست دادن دو تیم قعرنشین مس رفسنجان و ماشین سازی در هفته های ابتدایی شده، یک شکست مقابل فولاد و یک تساوی هم مقابل پیکان کسب کرده است. این تیم با ۷ امتیاز و تفاضل گل کمتر از نساجی در رده چهارم جدول قرار دارد.


صنعت نفت هم شروعی مشابه استقلال در لیگ بیستم داشته است. این تیم دو برد، یک مساوی و یک باخت تا هفته چهارم بر جای گذاشته و با ۷ امتیاز، پایین تر از نساجی و استقلالِ ۷ امتیازی در رتبه پنجم جدول رده بندی قرار دارد.

تقابل های قبلی دو تیم:
به دلیل اینکه تیم صنعت نفت در ۱۰ دوره از ۱۹ دوره برگزار شده رقابت های لیگ برتر در دسته اول حضور داشت، این تیم تاکنون ۱۸ بار در رقابت های لیگ برتر به مصاف استقلال رفته است.


نخستین بازی دو تیم در دومین دوره لیگ برتر و در تاریخ ۸ آبان ۸۱ برگزار شد. آن دیدار که در آبادان به انجام رسید، با یک گل به سود برزیلی های ایران تمام شد. تک گل آن بازی را حمیدرضا خدمتکاری وارد دروازه استقلال کرد.
در طول برگزاری ۱۸ بازی میان دو تیم، استقلال ۱۰ بار موفق شده از سد حریف خود عبور کند و در عین حال در ۷ دیدار نیز زمین بازی را با شکست ترک کرده و آن بازی ها به سود زردپوشان آبادانی به اتمام رسیده است.


تنها دیدار دو تیم که با نتیجه تساوی به پایان رسید، به دیدار هفته بیست و نهم و ماقبل پایانی لیگ هجدهم برمیگردد که تلاش دو تیم در آبادان با تساوی بدون گل به پایان رسید. همان دیدار جنجالی که روح الله باقری دروازه صنعت نفت را باز کرد ولی مهدی الوندی کمک داور بازی تشخیص داد مهدی قایدی در زمانیکه پاس گل داد، توپ در بیرون از زمین بازی بوده است.

آخرین تقابل:
استقلال و صنعت نفت آخرین بار در تاریخ ۲۷ تیر ماه سال جاری و در آبادان به مصاف هم رفتند. در آن دیدار که فرهاد مجیدی به دلیل اتفاقات پیش آمده در بازی با فولاد و به دلیل یک جلسه محرومیت کار را از روی سکوها آغاز کرد، استقلال با ۲ گل بازی را برنده شد.


شیخ دیاباته در دقیقه ۳۰ آن بازی گل نخست را وارد دروازه صنعت نفت کرد و در آخرین دقیقه بازی نیز ارسلان مطهری روی یک فرار ۷۰ متری، گل دوم را به ثمر رساند تا استقلال با ۲ گل از سد میزبان خودش عبور کند.

پرگل ترین تقابل:
دیدارهای استقلال و صنعت نفت اغلب پرگل و زیبا دنبال شده است اما پرگل ترین تقابل دو تیم به تاریخ سوم اردیبهشت ۱۳۹۰ و در دیدار برگشت لیگ دهم بازمیگردد. در آن مسابقه استقلال با نتیجه ۶ بر ۲ از سد حریف آبادانی خود عبور کرد. مهدی سیدصالحی (۲)، مجتبی جباری، هادی شکوری، فرهاد مجیدی و آرش برهانی گل های استقلال را در آن دیدار به ثمر رساندند.

تقابل خارج از لیگ:
این دو تیم تنها یکبار در رقابت های جام حذفی به مصاف هم رفته اند که آن بازی با برتری استقلال به پایان رسید. در مرحله نیمه نهایی جام حذفی فصل ۹۶-۹۷ دو تیم در آبادان به مصاف هم رفتند که استقلال با گل های پژمان منتظری و داریوش شجاعیان به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد که در نهایت به قهرمانی نیز رسید.
لوسیانو پریرا مهاجم امروز فولاد تک گل آبادانی ها را وارد دروازه استقلال کرد. آن گل، آخرین گلی است که صنعت نفت توانسته وارد دروازه استقلال کند. آنها در ۴ تقابل پس از آن دیدار، در امر گلزنی به آبی پوشان ناکام بوده اند.

تگ ها


صنعت نفت آبادان استقلال تهران