رد درخواست ستاره یونایتد از طرف نخست وزیر انگلیس

دولت انگلیس پاسخی منفی به درخواست مارکوس راشفورد، ستاره جوان شیاطین سرخ داد....

به گزارش "ورزش سه"، مارکوس راشفورد در سال های اخیر تبدیل به بازیکن محبوبی در انگلیس شده و تلاش او برای مرتفع شدن مشکلات تغذیه کودکان تحسین همگان را برانگیخته است. اما بوریس جانسون شکایت مارکوس راشفورد برای تجدید نظر در تصمیم دولت مبنی بر عدم تمدید تخصیص سیستم کوپن وعده های غذایی مدرسه ای برای خانواده های کم درآمد در طی دوره تعطیلات تابستانی را رد کرد.

مهاجم جوان منچستریونایتد و تیم ملی انگلیس از سیاستمداران خواسته بود که تغییر عقیده داده و اطمینان حاصل کنند که دانش آموزان آسیب پذیر می توانند به طرح ملی ماه مارس که برای کمک به خانواده های فقیرتر برای تغذیه کودکان در هنگام تعطیلی مدارس باز هم دسترسی داشته باشند

راشفورد با انتشار نامه ای احساسی با قدرت از تجربیات خود در مورد اتکای این قشر به وعده های غذایی رایگان در مدرسه صحبت کرد و از دولت خواست که در مورد طرح ۱۵ پوندی برای دریافت کنندگان غذا اقدام تجدید نظر کند.

با این حال داونینگ استریت تایید کرد که با پایان دوره تحصیلی، این طرح نیز به پایان می رسد. سخنگوی رسمی نخست وزیر گفت: "نخست وزیر مسائل مربوط به خانواده های سراسر انگلیس را درک می کند، به همین دلیل هفته گذشته دولت مبلغ ۶۳ میلیون پوند اضافی برای مقامات محلی اختصاص داد تا به خانواده ها برای تهیه مواد غذایی و سایر ملزومات اساسی بدهد. نخست وزیر به زودی می تواند به نامه مارکوس راشفورد پاسخ خواهد داد. او از اعتبارش به روش مثبت برای برجسته کردن برخی از موضوعات بسیار مهم استفاده می کند."

این در حالیست که کوین کورتنی، دبیرکل مشترک اتحادیه ملی آموزش، بزرگترین اتحادیه معلمان کشور، مدعی شد از درخواست راشفورد را برای تهیه وعده های غذایی رایگان مدرسه در طول تابستان کاملا پشتیبانی می کند.

تگ ها


مارکوس راشفورد منچستر یونایتد